logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Турција - Резултати од пребарувањето

Hotel PASA BAY

Hotel PASA BAY

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри центарот на Мармарис, а плажата е оддалечена 1 километар. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, снек бар, сервис за перење и пеглање, маркет. Сместување: Собите се опремени со клима, ЛЕД ТВ, мини-бар, сеф, телефон, Wi-Fi, купатило со када, фен, тераса. Услуга: All Inclusive
Hotel RIXOS PREMIUM

Hotel RIXOS PREMIUM

Локација: Хотелот се наоѓа на брегот на морето, на 15 минути  возење од центарот на Бодрум, и на 25 километри од аеродром Милас - Бодрум.  Општи информации: Хотелот поседува 389 соби, рецепција, 10 барови, 4 ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, мини остров, севис за перење и беглање, бебиситер, мини марке
Hotel SALMAKIS BEACH RESORT & SPA

Hotel SALMAKIS BEACH RESORT & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во мирно опкружување во Бодрумскиот залив, на прекрасна плажа, на 1 километар одалеченост од центарот на Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 221 соба, рецепција, 5 барови, 3 ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, сервис за перење и пеглање, мини-маркет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, с
Hotel SAMARA

Hotel SAMARA

Локација: Хотелот се наоѓа на 2 километри од центарот на Бодрум, и на 36 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 280 соби, рецепција, 6 бара, главен ресторана, a la carte ресторан, сопствена плажа со чадори и лежалки. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, мини-бар, купат
Hotel SANTUR

Hotel SANTUR

Локација: Хотелот се наоѓа на 50 метри од центарот на Кушадаси и на 500 метри од градската плажа. Општи информации: Хотелот поседува вкупно 62 соби, рецепција, сеф, лоби-бар, лифт, ресторан, отворен ресторан, кафе бар, бар покрај базенот. Сместување: Собите се опремени со сателитска, клима, телефон, сеф, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. С
Hotel SEVKIBEY

Hotel SEVKIBEY

Локација:На само 4км од центарот на Аланија,120 км од аеродромот,хотел нуди идеален фамилијарен амбиент .Сместен на периферијата на Аланија, во падините на Таурус,во прекрасна ботаничка градина. Сместување:Хотелот располага со 33 соби -74 кревети. Во секоја од собите има балкон, бања, клима уред и ТВ Услуга:HB –полупансион.Појадокот мо
Hotel SUNNY HILL

Hotel SUNNY HILL

Локација: Хотелот се наоѓа на околу 1 километар од центарот на градот, на 800 метри од плажата "Ladies Beach", 400 метри од популарната улуца со кафе барови “Bar Street” и на 5 минути пешачење од познатиот клуб "Jade Beach Club". Општи информации: Хотелот поседува вкупно 25 соби, рецепција, сеф, лоби-
Hotel VOYAGE TORBA

Hotel VOYAGE TORBA

Локација: Хотелот се наоѓа на 6 километри од центарот на Бодрум, и на 30 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 10 бара, главен ресторан, 8 a la carte ресторана, бебиситер, фото студио, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi
Hotel VOYAGE TURKBUKU

Hotel VOYAGE TURKBUKU

Локација: Хотелот се наоѓа на 22 километри од центарот на Бодрум, и на 45 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 4 бара, главен ресторан, 2 a la carte ресторана, бебиситер, фото студио, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, мини-маркет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со кл
Hotel WOW BODRUM RESORT

Hotel WOW BODRUM RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на брегот на морето, во познатото летувалиште Ѓумбет на 2-3 километри од Бодрум и на 30 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 561 соба, рецепција, 7 барови, 6 ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, маркет. Сместување: Собите се опремени со клима, сатели
Hotel WOXXIE

Hotel WOXXIE

Локација: Хотелот се наоѓа на 20 километри од центарот на Бодрум, и на 50 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 155 соби, рецепција, 3 бара, главен ресторан, сопствена плажа со лежали и чадори, продавница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, купатило, фен, козмет
Hotel YASMIN BODRUM RESORT

Hotel YASMIN BODRUM RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на брегот на морето, на 20 километри од Бодрум, 5 километри oд Тургутреис, и на 55 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 152 соби, рецепција, 3 барови, главен ресторан, 3 a la carte ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, мини-маркет, бутик, менувачн
Hotel BLUE BODRUM

Hotel BLUE BODRUM

Локација: Хотелот се наоѓа на  3 километри од центарот на Тургутреис, на 25 километри од центарот на Бодрум и на 50 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 67 соби, рецепција, внатрешен и надворешен ресторан, бар, сопствена плажа со чадори и лежалки, сервис за перење и пеглање, продавница. Сместување: Собит
Hotel CHARM BEACH

Hotel CHARM BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на 26 километри од центарот на Бодрум и на 50 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 106 соби, рецепција, 3 бара, главен ресторан, a la carte ресторан, сопствена плажа со чадори и лежалки, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, мини-бар,
HOTEL PASA BEACH

HOTEL PASA BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на 2 километри од центарот на Мармарис, на самата плажа.  Општи информации: Хотелот поседува 427 соби, рецепција, 2 ресторана, 3 бара, сервис за перење и пеглање, сопствена плажа, продавница за накит, бутик, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, ЛЕД ТВ, мини-бар, сеф, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тера
Hotel VOGUE BODRUM

Hotel VOGUE BODRUM

Локација: Хотелот се наоѓа на 8 километри од центарот на Бодрум и на 25 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 11 бара, главен ресторан, 4 a la carte ресторана,  2 сопствени плажи со чадори и лежалки, менувачница, продавници, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi
Hotel XANADU ISLAND

Hotel XANADU ISLAND

Локација: Хотелот се наоѓа на приватен полуостров, на 60 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 222 соби, рецепција,  главен ресторан, 2 a la carte ресторани, 7 барови, сопствена плажа со чадори и лежалки, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, с
KLEOPATRA ARSI HOTEL

KLEOPATRA ARSI HOTEL

Локација:Хотелот е лоциран на 1км од центарот на Аланијаna 80м од познатата плажа Клеопатра, и на 125км од аеродромот Сместување:Хотелот располага со 73 соби, сите опремени со клима, телефон, сателитска ТВ, балкон, тоалет(када/туш), фен, Услуга:ALL INCLUSIVE-се вклучено,шведска маса-доручек.ручек,вечера,попладне чај ,кафе,колачи,дом се вклучено,ш
KLEOPATRA HERMES HOTEL

KLEOPATRA HERMES HOTEL

Локација:Хотелот е лоциран во центарот на градот, 10 минути пеш од главниот плоштад.  На 40 м. оддалечен од Клеопатра плажата и 120км оддалечен од аеродромот во Анталија. Сместување:Хотелот располага со 41 соба, повеќето со поглед кон море. Сите соби се комплетно опремени и имаат балкон, клима уред, сателитска ТВ, безжичен интернет, директна
KLEOPATRA LIFE HOTEL

KLEOPATRA LIFE HOTEL

Локација:Хотелот е целосно реновиран во 2006 година лоциран е на 1,5 км од центарот на Аланија, непосредно до плажата Клеопатра, на оддалеченост од 115 км од аеродромот во Анталија.Сместување:хотелот располага со 88 соби со поглед на море ( 83 стандардни и 5 семејни соби) , сите опремени се комплетно опремени со клима уред, сателитска ТВ, телефон,