logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Турција >> Лара

Турција - Лара

ЛАРА - Се наоѓа на јужниот брег на Турција, само 12 километри од градот Анталија, отмено одморалиште со голем број на луксузни хотели дизајнирани да изгледаат како познати светски знаменитости.
Бројните споменици како Адријановата порта, Саат кулата... сведочат за богатата историја на целиот регион.
Освен убавите плажи и луксузните хотели кои се изградени покрај нив, регионот на Анталија е богат и со мноштво плантажи на разно јужно овошје. Но вистинската ѕвезда тука, сепак, е плажата – сите 8 километри од неа. Таа е главно златна, иако постојат неколку потемни дамки, а некои места изобилуваат со камчиња . Плитката вода е одлична за деца. ПОНУДИ Турција - Лара - Резултати од пребарувањето

.ROYAL SEGINUS

.ROYAL SEGINUS

ROYAL SEGINUS    Локација: Хотелот се наоѓа во Лара. Приближно е 15км од аеродромот во Анталија. 20kм од центарот на Анталија. Сместување: Вкупниот број на соби е 498 соби. Услуга: Ultra All inclusive (ултра се вклучено) Плажа: 200м од плажа. Хотелска приватна песочна плажа, бесплатни чадори, лежалки и пешкири. Спорт и забава: Надво
DELPHIN BE GRAND RESORT LARA

DELPHIN BE GRAND RESORT LARA

DELPHIN BE GRAND RESORT LARA    Локаија: Хотелот се наоѓа во областа Лара, 10 км од аеродромот во Анталија и 15 км од центарот на градот. Плажа:Хотелска песочна плажа со лежалки, чадори за сонце кои не се наплатуваат. Павиљоните на плажа и на базен се наплаќаат. Спорт и забава: Отворени базени (еден е полуолимписки), затворени базен
DELPHIN DIVA HOTEL

DELPHIN DIVA HOTEL

DELPHIN DIVA HOTEL    Hotel Website: https://www.delphinhotel.com/en/delphin-diva Аранжманот вклучува -Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.- Аеродромски такси.- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.- Групен трансфер на релација аер
MIRACLE RESORT HOTEL

MIRACLE RESORT HOTEL

MIRACLE RESORT HOTEL  Локација: Хотелот се наоѓа во Лара. Приближно е 12км од аеродромот во Анталија. 19kм од центарот на Анталија.   Сместување: Вкупниот број на соби е 698 распоредени во две крила од една зграда споени со стаклен мост. Сите соби се опремени со балкон, тоалет со туш кабина или када, фен, централен клима сист