logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Бугарија - Пампорово - Резултати од пребарувањето

Aparthotel FOREST GLADE

Aparthotel FOREST GLADE

Локација: Хотелот се наоѓа на 1540 метри надморска височина во скијачкото одморалиште со најсончеви денови во Европа. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга:
Aparthotel FOREST NOOK & Villas FOREST NOOK

Aparthotel FOREST NOOK & Villas FOREST NOOK

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 километар од ски терените. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, сеф, ски гардеробер, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, камин, сателитска ТВ, интернет, телефон, кујна, тоалет, фен, тераса. Услуга: Само сместување/Полн пансион. Спорт и заба
Aparthotel LAPLANDIA

Aparthotel LAPLANDIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 200 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек. Спорт и забава: СПA центар, парна бањ
Aparthotel MOUNTAIN LODGE

Aparthotel MOUNTAIN LODGE

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион.   ***ЗИМА 2018/2019! MOUNTAIN LODGE 3*
Aparthotel NEVADA

Aparthotel NEVADA

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: Фитнес ц
Aparthotel STENATA

Aparthotel STENATA

Локација: Хотелот се наоѓа директно на ски терените. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, сеф, ски гардеробер, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, интернет, телефон, кујна, тоалет, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава: Масажа.   ***ЗИ
Apartments GREEN LIFE FAMILY

Apartments GREEN LIFE FAMILY

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 минути од ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: СПA ц
Bellevue Ski & Spa

Bellevue Ski & Spa

Локација: Хотелот се наоѓа на 300м од главните ски терени Студенец и Снежанка. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби бар, ресторан, паркинг. Сместување: располага со двокреветни соби, студиа. Собите располагаат со: ТВ , телефон, Wi-fi, мини  бар, сет за кафе, сеф, купатила со када, некои од собите имаат балко
Hotel DAFOVSKA

Hotel DAFOVSKA

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Прекрасниот декор на Врвот Снежанка, ски патеките и Родопските планини го прават вашиот престој неверојатен. Општи информации: Хотелот располага со 44 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ,
Hotel ELINA

Hotel ELINA

Локација: Хотелот се наоѓа во мирниот дел на Пампорово, во близина на автобуска станица. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион/Полн пансион
Hotel FINLANDIA

Hotel FINLANDIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 800 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Полу пансион. Спорт
Hotel GRAND MONASTERY

Hotel GRAND MONASTERY

Локација: Хотелот се наоѓа веднаш до Студенец ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт
Hotel GRAND MURGAVETS

Hotel GRAND MURGAVETS

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: СПA ц
Hotel MALINA RESIDENSE

Hotel MALINA RESIDENSE

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.   ***ЗИМА 2018/2019!
Hotel MPM MERRYAN

Hotel MPM MERRYAN

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на ски ресортот. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион. Спорт и забава: СПA центар, џакузи, па
Hotel ORLOVETS

Hotel ORLOVETS

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, менувачница, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/
Hotel ORPHEUS

Hotel ORPHEUS

Локација: Хотелот се наоѓа на 150 метри центарот на Пампорово, на 100 метри од ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, 2 бара, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга:&nbs
Hotel PAMPOROVO

Hotel PAMPOROVO

Локација: Хотелот се наоѓа во срцето на Родопските планини, на 600 метри од ски центарот Студенец. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, менувачница, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тера
Hotel PANORAMA

Hotel PANORAMA

Локација : Хотелот се наоѓа на 350 метри од ски терените. Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, продавница за сувенири, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Ноќевање со
Hotel Perelik

Hotel Perelik

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби бар, ресторан, a la carte ресторан, подземен паркинг. Сместување: располага со двокреветни соби, апартмани со 1 спална и апартмани со 2 спални. Собите располагаат со: ТВ со сателитска, телефон, Wi-fi, мини  бар, централ