logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel BRZET - Omish zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Хрватска
Место: Омиш

Локација: Од центарот на градот Омиш го дели градското шеталиште со должина од 800 метри. Во близина се наоѓа црквата Св. Еуфемија

Општи информации: Хотелот е од праволиниски тип со централен дел и тераса , опкружен со борова шума  покрај плажа со камчиња. Хотелот располага со вкупно 88 соби, од кои 26 трокреветни, 62 двокреветни со можност за разделени -кревети..

Сместување: Сите соби се климатизирани  и имаат TWC, TV, SAT,фрижидер, фен за коса, телефон, балкон и поглед на море.

Услуга: ноќевање со појадок/ полу пансион/ полн пансион.

 

 

ПЕРИОД

01.07.-01.09.

01.06.-01.07.

01.09.-01.10.

01.05.-01.06.

01.10.-15.10.

Тип на услуга

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

52€

39€

30€

ПОЛУПАНСИОН

60€

46€

37€

ПОЛН ПАНСИОН

68€

54€

45€

 

Попусти и доплати:

  • Туристичка такса се плаќа посебно на ден по лице (IV, V, VI, VII, VIII i IX месец - 1,40 € / Oстанат период - 1,00 / деца до години не плаќаа. /  деца од 12-18 години плаќаат 50%)
  • Во собаi 1/2+1 двајца возрасни и едно дете (2 возрсни и  1 дете) -50%
  • Во соба 1/2  со 1 возрасен или 2 деца сами во соба -30%
  • Во соба 1/2+1  2  возрасни 2 деца ( второ дете до 6 год.) -50%
  • За соба 1/1 (се користи 1/2 kако 1/1) - 50%
  • Попуст на трето легло за постари од 10 години изнесува - 20%

Дополнителни информации:

Гостите имаат неограничено пиење за време на вечерата од 19:00-21:00 цасот, a  доколку ја користат услугата полн пансион за време на ручек во периодот oд 12:00-14:00, (црно вино, бело вино, сок и вода,). Во периодот од 13.06.-12.09.2020. гостите сами се послужуваат со пијалок. Пред и после наведениот период пијалокот се служи(сервира).

 

Рана  резервацуја до 01.05.2020.  10% со уплата до 15.05.2020.

 

 

 7=5 за термините: 02.05.- 23.05.2020.  и  26.09.-10.10.2020. 

7=6  за терминитe:  23.05.- 13.06.2020. и 12.09.- 26.09.2020.   

 

Попустот не се комбинира со рана резервација

 


Слични понуди

Apartmani IVAN, Omish-Nemira

Apartmani IVAN, Omish-Nemira

Локација: Се наоѓа на 120м од плажа, 250м од ресторан и 2км од центарот на Омиш. Општи информации: Располага со студиа за три лица и апартмани за четири лица. Сместување: Студиата и апартманите се опремени со една спална соба и кревет на развлекување во кујна, кујна, тоалет со туш, балкон, телевизор, Wi-Fi. Услуга: Само ноќев
Apartmani ANITA, Omish

Apartmani ANITA, Omish

Локација: Се наоѓа на 20м од плажа, одалеченост од маркет е 15м додека од ценатарот 30м. Општи информации: Располага со апартмани за 4 лица како и паркинг место на 200м од објектот. Сместување: Апартманите за 4 лица имаат една спална соба, дневна соба со дополнително легло на развлекување, кујна, тоалет со туш, тераса и Wi-Fi. Усл
OMISH / BRZET

OMISH / BRZET

Положба: во ОмишСместување: павиљонски, 88 соби, секоја климатизирана, опремена со тоалет, фен, сат.ТВ, фрижидер, балконУслуга: полупансионСодржини: рецепција, ТВ сала, аперитив бар, ресторан, сеф на рецепција, перална, менувачница...Плажа: песочнаСпорт и забава: на водаЦените се однесуваат на пакет аранжман
Apartmani MUNIVRANA, Omish

Apartmani MUNIVRANA, Omish

Локација: Се наоѓа на 100м од плажа, 250м од ресторан и 3км од центарот на Омиш Општи информации: Располага студиа и апартмани. Сместување: Стдуиата се за две лица и имаат соба со прачен кревет кој е во склом на кујна, тоалет со туш, балкон. Има две типа апартмани, едниот е за четири лица кој има една спална соба, дневна со кревет