logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Бугарија - Резултати од пребарувањето

"Животот е прекрасен" - Бугарија 2019

ФЕСТИВАЛ “ ЖИВОТОТ Е ПРЕКРАСЕН“ – ЗЛАТНИ ПЕСОЦИ 2019   Место на средбата – Златни Песоци: Дата: - 10.09.2019 – 14.09.2019 Учестници на турнирот: Поканети претставници на возраста над 40 години за жени и над 45 години за мажи од разни земји на Европа. Основна цел на средбата - фестивалот: Воспоставување конта
AMIRA BOUTIQUE Hotel

AMIRA BOUTIQUE Hotel

Локација : Хотелот се наоѓа на 400 метри од Гондола лифтот.   Општи информации: Хотелот поседува  67 соби, рецепција, лоби-бар, ресторан, ноќен бар, тераса, конференциска сала, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, радио, Wi-Fi, купатило
Andalusia 4*

Andalusia 4*

Локација:  се наоѓа на самиот брег на плажата, на 9 км од Сани Бич и 45 км од Бургаз аеродром. Општи информации:  хотелост нуди пристапност до базенот и до плажата со бесплатни лежалки и сунцобрани  и  на  зелената површинадо самиот базен. Сместување:   нуди  удобни и модерни соби со модерен дизајн со свет
Aparthotel & Hotel Karolina

Aparthotel & Hotel Karolina

Локација: Се наоѓа на 100 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, 2 ресторана, 2 бара, мини-маркет, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, кујна/мини-бар, телефон, купатило, фен, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полупансион. Спорт и
Aparthotel ADMIRAL PLAZA

Aparthotel ADMIRAL PLAZA

Локација: Хотелот се наоѓа на 4 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен, пинг-понг, пикадо, масажи. &
Aparthotel AMPHORA PALACE

Aparthotel AMPHORA PALACE

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен, детско игралиште, пинг-понг.  
Aparthotel ANASTASIA & VENERA PALACE

Aparthotel ANASTASIA & VENERA PALACE

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 километар од Cacao Beach. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен, детско игралиште, град
Aparthotel Aquamarine-1

Aparthotel Aquamarine-1

Локација: Хотелот се наоѓа на 1,5 км од центарот на градот и на 100м од плажата. Општи информации: рецепција, ресторан,лоби бар,  базен, детски клуб, паркинг,фитнес центар, фудбалско игралиште, приватна плажа. Сместување: сите соби се опремени согардеробер, клима, ТВ, фрижидер,  бесплатен Wi-Fi интернет конекција, некои имаат погле
Aparthotel ARKITE COMPLEX

Aparthotel ARKITE COMPLEX

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 километри од Cacao Beach. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен, пинг-понг.  
Aparthotel ASPEN GOLF & SPA RESORT

Aparthotel ASPEN GOLF & SPA RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа во Разлог, на 7 километри од Банско. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, 2 ресторана, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион. Спорт и забава: 
Aparthotel AVENUE DELUXE

Aparthotel AVENUE DELUXE

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, 3 бара, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Услуга: All Inclusive. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен, саун
Aparthotel BAHAMI RESIDENCE

Aparthotel BAHAMI RESIDENCE

Локација: Хотелот се наоѓа на 350 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 102 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, сервис за перење и пеглање, маркет, продавница за сувенири, паркинг. Сместување: Секоја соба е опремена со клима, сателитска ТВ, телефон, Wi-Fi, кујна, купатило, фен, тераса. Услуга: Само сместу
Aparthotel BENDITA MARE

Aparthotel BENDITA MARE

Локација: Хотелот се наоѓа на 3 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек. Спорт и забава:  Надво
Aparthotel BLACK SEA RAMA GOLF & VILLAS CLUB RESIDENCE

Aparthotel BLACK SEA RAMA GOLF & VILLAS CLUB RESIDENCE

Локација: Се наоѓа на 3 минути од плажата.  Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, 4 ресторан, 3 бара, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, телефон, кујна, Wi-Fi, купатило, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион. Спорт и забава: Н
Aparthotel BYALA HOME COMPLEX

Aparthotel BYALA HOME COMPLEX

Локација: Се наоѓа во центарот на градот, на 800 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 24 соби, рецепција, лоби-бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило со туш/када, козметички сет, фен, тераса. Услуга: Само сместување.     Byala Ho
Aparthotel CASA KARINA

Aparthotel CASA KARINA

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од станицата на гондолата, 20 минути од центарот на Банско. Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, градина, конференциска сала, паркинг, подземна гаража. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, кујна/мини-бар, интернет, тоалет со туш/када, фен, т
Aparthotel COMFORT

Aparthotel COMFORT

Локација: Хотелот се наоѓа на 50 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек. Спорт и забава: Џакузи, сауна, масажи, фитнес цент
Aparthotel CORNELIA GOLF,SKI & SPA

Aparthotel CORNELIA GOLF,SKI & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа на 200 метри од Ian Woosnam Golf Course во Разлог. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава:&n
Aparthotel Crown Fort Club /FORT NOKS/

Aparthotel Crown Fort Club /FORT NOKS/

Локација: Апартхотелот е дел од комплексот Fort Noks во Свети Влас на 200м од плажата. Општи информации: 3 ресторани, 10 базени,5 детски базени, 6 детски игралишта, фитнес центар, СПА центар . Сместување: сите соби се со ТВ, телефон, мини бар, фрижидер, балкон, клима уред и бања. Услуга: ноќевање.   Crown Fort Club Aparthotel 3
Aparthotel DAWN PARK

Aparthotel DAWN PARK

Локација: Хотелот се наоѓа на 8 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен, детско игралиште, а