logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Албанија - Резултати од пребарувањето

Apartments AMELIA

Apartments AMELIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 350 метри од плажата Paradise Beach. Општи информации: Хотелот поседува бар, бесплатен паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi, кујна,  купатило,  тераса. Услуга: RO.     APARTAMENT AMELIA Тип на сместување За 7 дена Јули   За 1 лице
Hotel & Resort KLAJDI

Hotel & Resort KLAJDI

Локација: Хотелот се наоѓа на неколку чекори од плажата и 5 км од центарот на Драч. Општи информации: Хотелот поседува бар, ресторан, базен, тераса, детско игралиште, бесплатен паркинг, жива музика ,WiFi  Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi, минибар,  купатило, фен,  тераса (некои соби). Услуга: BB,HB,FB.
Hotel ADRIATIK

Hotel ADRIATIK

Локација: Хотелот се наоѓа на неколку чекори од плажата и 5 км од центарот на Драч. Општи информации: Хотелот поседува бар, ресторан, внатрешен и надворешен базен, тераса, спа центар (со доплата), детско игралиште, разни спортски објекти (со доплата). Во цената се вклучени: Доручек, ручек, вечера, паркинг, базен, чадор и лежалки на плажа, анимаци
Hotel ALOHA

Hotel ALOHA

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува бар,ресторан, бесплатен паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi,фрижидер,  купатило,  тераса. Услуга: HB,FB.     HOTEL ALOHA Тип на сместување За 7 дена 17 Јули - 31 Август   SGL (дору
Hotel DRILONI

Hotel DRILONI

Локација: Хотелот се наоѓа на 500 метри од плажата Paradise Beach, 500 метри од плажата Lori Beach и 800 метри од центарот на Ксамил. Општи информации: Хотелот поседува менувачница, паркинг, сеф, бесплатно Wi-Fi, ресторан на плажата, барот Brothers Fish & Meat Tavern се наоѓа на 200 метри одалеченост. Сместување: Собите се опремени со клима,
Hotel ELYSIUM

Hotel ELYSIUM

Локација: Хотелот се наоѓа на 500 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува бар, ресторан, базен, бесплатен паркинг, тераса, градина, детско игралиште, на 1 км одалеченост има бар на плажата кој нуди бесплатни чадори и лежалки. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi,фрижидер,  купатило, фен,  тераса. Усл
Hotel ILIO

Hotel ILIO

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 km од плажата Puerto Rico Beach, 2.8 km од Butrint National Park. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, Wi-Fi, бар, бесплатен паркинг, градина, BBQ, собна услуга, детско игралиште, бесплатен трансфер од/до аеродром. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, кујна,  купатило со к
Hotel Iliria Internacional

Hotel Iliria Internacional

  Локација: Хотелот се наоѓа на неколку чекори од плажата и 7 км од центарот на Драч. Општи информации: Хотелот поседува бар, ресторан, тераса,  детско игралиште. Во цената се вклучени: Доручек,  паркинг, чадор и лежалкa на плажа, WiFi.  Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, минибар,  купатило с
Hotel LEONARDO

Hotel LEONARDO

Локација: Хотелот се наоѓа на неколку чекори од плажата и 9 км од центарот на Драч. Општи информации: Хотелот поседува бар, ресторан, бесплатен чадор и лежалки, бесплатен паркинг, бесплатно WiFi, фитнес, базен. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, сеф,  купатило со када или туш. Услуга: BB,HB,FB, All Inclusive.   &
Hotel MAJESTIC

Hotel MAJESTIC

Локација: Хотелот се наоѓа на 50 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува бар, ресторан, 2 базена, фитнес центар(бесплатен),   бесплатен паркинг, WiFi  Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi, минибар,  купатило,  тераса (некои соби). Услуга: BB.     HOTEL MAJESTIC
Hotel MARIKSEL

Hotel MARIKSEL

Локација: Хотелот се наоѓа на 200 м од плажата, а националниот парк Butrint е 5км одалечен. Општи информации: Хотелот поседува ресторан, бар, бесплатен паркинг, бесплатно WiFi, градина, детско игралиште. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi,  купатило со фен,   тераса. Услуга: RO.    
Hotel MIRA MARE

Hotel MIRA MARE

Локација: Хотелот се наоѓа на 270 метри од плажата, 3.5 км од Butrint National Park, 14 км од Саранда. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, Wi-Fi, бар, бесплатен паркинг, градина. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, кујна,  купатило,  тераса. Услуга: HB.     HOTEL MIRA MARE
Hotel NACIONAL

Hotel NACIONAL

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од плажата и 1 км од центарот на Валона. Општи информации: Хотелот поседува ресторан, бесплатно Wi-Fi, бесплатен паркинг, бар. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, кујна, купатило, тераса, бесплатно Wi-Fi. Услуга: RO.     HOTEL NACIONAL Тип на сместување За 7 д
Hotel NIKA

Hotel NIKA

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од плажата, 3.5 km од Валона. Општи информации: Хотелот поседува  ресторан, бесплатно Wi-Fi, бесплатен паркинг,  тераса, градина, детско игралиште и бесплатна BBQ опрема. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ,  купатило, тераса, бесплатно Wi-Fi. Услуга: RO.    
Hotel OASIS

Hotel OASIS

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува ресторан,Wi-Fi (се наплаќа), паркинг (се наплаќа), менувачница, градина, бар, BBQ (се наплаќа). Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ,  купатило, фен,  тераса. Услуга: HB.     HOTEL OASIS Тип на сместување
Hotel ODA

Hotel ODA

Локација: Хотелот се наоѓа на 1.9 км од плажата Rana e Hedhun. Општи информации: Хотелот поседува бесплатен паркинг, бесплатно WiFi . Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi, опремена кујна, купатило, машина за перење,  тераса. Услуга: RO.     HOTEL ODA Тип на сместување За 7 ноќи Јули
Hotel PICASSO

Hotel PICASSO

Локација: Хотелот се наоѓа на неколку чекори од плажата. Општи информации: Хотелот поседува бар, ресторан, базен, бесплатен паркинг, бесплатно Wi-Fi, тераса, градина. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi, минибар,  купатило . Услуга: BB,HB,FB.     HOTEL PICASSO Тип на сместување За 7 ноќи
Hotel PRINCE ADRIATIC

Hotel PRINCE ADRIATIC

Локација: Хотелот се наоѓа на 50 метри од плажата Rana e Hedhun. Општи информации: Хотелот поседува бар, ресторан, бесплатен паркинг, бесплатно Wi-Fi, два базена, тераса,  детско игралиште, градина, тераса, менувачница. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ,  фрижидер,  купатило со када, фен,  тераса. Хотелот
Hotel REGINA BLU - Radhim

Hotel REGINA BLU - Radhim

Локација: Хотелот се наоѓа на приватна плажа. Општи информации: Хотелот поседува  ресторан, бар, тераса со лежалки и чадори,  бесплатно Wi-Fi, бесплатен паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, фрижидер, сателитска ТВ,  купатило, тераса, бесплатно Wi-Fi. Услуга: BB,HB,FB,All Inclusive.     HOTEL REG
Hotel REGINA CYTI

Hotel REGINA CYTI

Локација: Хотелот се наоѓа на приватна плажа. Општи информации: Хотелот поседува  ресторан, бар, базен со поглед кон морето,  бесплатно Wi-Fi, бесплатен паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, опремена кујна со шпорет, кабелска ТВ,  купатило, фен, влечки, тераса, бесплатно Wi-Fi. Услуга: BB,HB,FB.