logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Бугарија - Св.Константин и Елена - Резултати од пребарувањето

Hotel Aqua Azur

Hotel Aqua Azur

Локација: Хотелот се наоѓа на околу 100м од плажа. Општи информации: ресторан, бар, базен, џакузи, солариум, сауна, фитнес центар, СПА центар, детско игралиште. Сместување: сите соби имаат сопствена бања со туш или када, клима уред, телефон, мини бар, ТВ, балкон. Услуга:  ноќевање со доручек / полупансион / All inclusive.  
Hotel AURORA

Hotel AURORA

Локација: Се наоѓа на 8 минути од плажата.  Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, телефон, мини-бар, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек. Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, внатрешен базен, фит
Hotel AZALIA

Hotel AZALIA

Локација: Сместен на  плажата, на 300 метри од центарот на ресортот.Општи информации: Хотелот располага со 263соби.  Поседува рецепција, сеф (со доплата), 4 лифта, продавница, лоби бар, бар покрај базенот, ресторан со панорамски поглед, a la carte ресторан, внатрешен и надворешен базен, чадорите и лежалките се бесплатни. Сместување: Соби
Hotel DOLPHIN

Hotel DOLPHIN

Локација: Се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, 4 ресторанa, 2 бара, менувачница, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, телефон, мини-бар, Wi-Fi, купатило со када, фен, тераса. Услуга: Аll Inclusive Premium: шведска маса - појадо
Hotel ESTREYA PALACE & RESIDENCE

Hotel ESTREYA PALACE & RESIDENCE

Локација: Се наоѓа на 400 метри од плажата, на 200 метри од центарот.Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, 2 бара, менувачница, продавница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  сателитска ТВ, телефон, клима, мини-бар, Wi-Fi, купатило, тераса.  Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/
Hotel FREDERIC JOLIOT CURIE

Hotel FREDERIC JOLIOT CURIE

Локација: Се наоѓа на 100 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 99 соби, рецепција, сеф, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  сателитска ТВ, телефон, клима, мини-бар, Wi-Fi, купатило, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион +/Полн пансион +All Inclusive Light. Спорт и забав
Hotel GLORIA

Hotel GLORIA

Локација: Се наоѓа на 500 метри од плажата.Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, менувачница, продавница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  сателитска ТВ, телефон, клима, мини-бар, Wi-Fi, купатило, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/All Inclusive. Спорт и забава:
Hotel IVANCHOV HAN

Hotel IVANCHOV HAN

Локација: Се наоѓа на 100 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 99 соби, рецепција, сеф, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  сателитска ТВ, телефон, клима, мини-бар, Wi-Fi, купатило, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион +/Полн пансион +All Inclusive Light. Спорт и забав
Hotel KORAL

Hotel KORAL

Локација: Се наоѓа на 350 метри од плажата.Општи информации: Хотелот поседува 110 соби, рецепција, сеф, ресторан, 2 бара, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  сателитска ТВ, телефон, клима, мини-бар, Wi-Fi, купатило, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/All Inclusive. Спорт и забава:  Надвор
Hotel NEPTUN

Hotel NEPTUN

Локација: Се наоѓа во прекрасен парк, и се  граничи со најголемата ботаничка градина. Хотелот се наоѓа на 700 метри од брегот на морето.Општи информации: Хотелот поседува 90 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, телефон, мини-кујна, Wi-Fi, купатило, тераса. Услуга
Hotel SIRIUS BEACH

Hotel SIRIUS BEACH

Локација: Се наоѓа на плажата, 400 метри од ресортниот центар. Општи информации: Хотелот е изграден во 2003 година. Поседува143 соби,  лоби со рецепција, сеф (со доплата), лифтови,  лоби бар - скај бар, ресторан,  конференциска сала, надворешен базен со бесплатни чадори и лежалки, внатрешен базен, интернет, менувачница, ко
Hotel ST. ELENA

Hotel ST. ELENA

Локација: Се наоѓа на 400 метри од плажата. Општи информации: Хотелот е реновиран во 2008 година. Поседува 206 соби, 2 лифта, сеф (со доплата), 3 ресторана, лоби бар,  казино, 2 конференциски сали, надворешен базен со бесплатни чадори и лежалки, внатрешен базен. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини бар,
Hotel ST. PETER

Hotel ST. PETER

Локација: Се наоѓа на 6 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, телефон, кујна, Wi-Fi, купатило со када, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, фитнес центар, џакузи