logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Екскурзии - Резултати од пребарувањето

"Животот е прекрасен 2020" - Црквеница, Хрватска

ФЕСТИВАЛ “ ЖИВОТОТ Е ПРЕКРАСЕН“ – ХРВАТСКА 2020   Место на средбата: Цриквеница, Хрватска Дата: 26.05.2020 – 31.05.2020 Учестници на турнирот: Поканети претставници на возраста над 40 години за жени и над 45 години за мажи од разни земји на Европа. Основна цел на средбата - фестивалот: Воспоставување контакти меѓу
АНТАЛИЈА - КАПАДОКИЈА 8 дена / 7 ноќи, датуми на патување: 20-27.10.19

АНТАЛИЈА - КАПАДОКИЈА 8 дена / 7 ноќи, датуми на патување: 20-27.10.19

8 дена / 7 ноќи, датуми на патување: 20-27.10.19 Програма на патувањето: 1.Ден (20.10.19) Пристигање на аеродромот во Анталија. Трансфер до хотел 4* во реонот Сиде или Аланиа. Вечера. Ноќевање. 2.Ден (21.10.19) Појадок. По појадокот заминување за Кападокија. Посета на Коња – поранешната престолнина на раното средновековно царство Селџук. П
АТИНА и ОСТРОВОТ ЕГИНА - 8 Декември

АТИНА и ОСТРОВОТ ЕГИНА - 8 Декември

Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се семета за зачеток на демократијата. Атина е центар на економскиот, политичкиот и културен живот во Грција, родно место е на Сократ, Перикле, Софокле и други значајни филозофи, писатели и политичари. Таа
Величеството на Русија - Санкт Петерсбург и Москва

Величеството на Русија - Санкт Петерсбург и Москва

ВЕЛИЧЕСТВОТО НА РУСИЈА – САНКТ ПЕТЕРБУРГ И МОСКВА Период на патување 23.05-30.05.2020 (8 дена/ 7 ноќи) Почеток на Белите ноќи во Санкт Петербург   Програма на екскурзијата: 23 мај: Тргнување од Софискиот аеродром (терминал 2) во 12:25ч со авиокомпанија Аерофлот за Москва. Пристигање во Москва во 15:35ч. Лет од Москва за Санкт Петерб
Доживејте го Тунис!

Доживејте го Тунис!

Софија-Сус-Тунис-остров Джерба-Тозор-Софија ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден: Софија-Сус Состанок на групата на аеродром Софија (Терминал 1) во 13:30 ч. за лет до Енфида во 15:30 ч. со директен чартер лет на авиокомпанијата "BH Air". Слетување на аеродромот Енфида во 15:50 ч. (редот на летање е примерен, конечната информација ќе ја добиете со финалните
ДУБАИ - БАЈКОВИТОТ ГРАД

ДУБАИ - БАЈКОВИТОТ ГРАД

ДУБАИ - БАЈКОВИТОТ ГРАД Софија – Дубаи – Шарџа – Аџман – Абу Даби – Оаза Ал Еин – Абу Даби – Дубаи – Софија     ДЕН 1. СОФИЈА - ДУБАИ Поаѓање од аеродромот во Софија во 14:00 ч., Терминал 1 со лет на авиокомпанија "Wizz Air". Пристигнување на аеродром Ал Мактум Дубаи во 19.50 часот.
ДУБАИ И АБУ ДАБИ - ВРВ НА АРАПСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА

ДУБАИ И АБУ ДАБИ - ВРВ НА АРАПСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА

  ДУБАИ И АБУ ДАБИ - ВРВ НА АРАПСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА!   Хотел "Hilton Garden Inn Dubai Mall of the Emirates" **** и Хотел "Hawthorn Suites by Wyndham Abu Dhabi City Center" ****. Софија – Дубаи – Бурџ Ал Араб- Шараџа – Аџман – Дубаи – Абу Даби – Софија   ДЕН 1. СОФИЈА - ДУБАИ За дати 05.11.2
Индија - златниот триаголник Гарантирани места!

Индија - златниот триаголник Гарантирани места!

Софија – Истанбул – Делхи – Агра – Таџ Махал – Древната моголска престолнина Фатехпур Сикри – Џајпур – Делхи – Истанбул – Софија   ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден Софија – Истанбул Поаѓање од аеродромот во Софија во 10.05 ч. за Истанбул со лет на авиокомпанијата "Turkish Airlin
КРСТАРЕЊЕ ПО РЕКАТА НИЛ - 4 ноќевања на брод за крстарење

КРСТАРЕЊЕ ПО РЕКАТА НИЛ - 4 ноќевања на брод за крстарење

Софија – Хургада – Луксор – Едфу - Ком Омбо – Асуан – Хургада – Софија   ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден: Софија-Хургада Полетување од Терминал 1 на аеродромот во Софија во 15:00 ч. за Хургада со директен чартер лет на авиокомпанија "BH Air". Слетување на аеродромот во Хургада во 16:50 ч. Пречек од фирмата парт
МАЛТА

МАЛТА

МАЛТА  29 септември – 2 октомври - ЗА САМО 340 ЕВРА ПО ЛИЦЕ! Малта е најголемиот остров и културен, трговски и административен центар. Тука се премостуваат милениуми од неверојатен спектар на работи кои треба да се откријат. Каде и да одите, сценографијата и архитектура се со спектакуларна позадина. Боите се впечатливи, боите на меде
МАРОКО – ГРАДОВИТЕ НА ИМПЕРИЈАТА - Со авион!

МАРОКО – ГРАДОВИТЕ НА ИМПЕРИЈАТА - Со авион!

МАРОКО - ГРАДОВИТЕ НА ИМПЕРИЈАТА - СО АВИОН! ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ! Софија – Малага – Коста дел Сол – Тарифа – Танжер – Шефшауен – Фес – Мекнес – Маракеш – Касабланка – Рабат – Танжер – Тарифа – Коста дел Сол – Малага – Софија   Ве покануваме во М
НА СКИЈАЊЕ ВО АВСТРИЈА - ИГЛС + СКИ КАРТА

НА СКИЈАЊЕ ВО АВСТРИЈА - ИГЛС + СКИ КАРТА

Локација: Хотелот „Bon Alpina“ се наоѓа во центарот на градчето Иглс, на 300 метри од ски зоната „Patscherkofel“. Пред хотелот има автобуска станица до „Stubai Glacier“. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска
Најдоброто од Италија

Најдоброто од Италија

Софија – Милано – Џенова – Пиза – Фиренца – Сиена – Орвието – Рим – Софија ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден Софија - Милано Поаѓање од аеродромот во Софија (Терминал 1) во 07:40 ч. со директен лет на авио компанијата "Wizz Air" до Бергамо. Слетување на аеродромот "Il Caravaggio" во 08:45 ч. Трансфер до Ми
Нова Година во Селтерс Бања, Младеновац

Нова Година во Селтерс Бања, Младеновац

ПРОГРАМ НА ПАТУВАЊЕТО 1.Ден 31.12.19 (вторник) Пристигање во хотелот и сместување во 11:00ч. Слободно време и активности за користење на СПА центарот услугите до 18:30ч. Свечена новогодишна вечера со почеток во 20:00ч. Вечерата опфаќа шведска маса, неограничена конзумација на домашни пијалоци од хотелската понуда и музички програм во текот на цела
Одмор во Акаба

Одмор во Акаба

Софија – Акаба – Петра – Акаба –Вади Рум – Акаба – Софија   ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден Софија - Акаба Поаѓање од аеродромот во Софија (Терминал 2) во 16:35 ч. за Акаба со лет на авиокомпанијата "Ryanair". Пристигнување на аеродромот во Акаба во 19:30 ч. Трансфер до хотелот. Сместување. Ноќевање. 2.Де
ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „CITRUS HIKKADUWA“

ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „CITRUS HIKKADUWA“

  ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „CITRUS HIKKADUWA“   Софија - Доха - Коломбо - Доха - Софија     ДЕН 1.   Поаѓање во 17:25 ч. од аеродромот во Софија за Доха со лет на авиокомпанија "Qatar Airlines". Пристигнување на аеродромот во Доха во 23:00 ч. Поаѓање за Коломбо во 00:55 ч. со лет на авиокомпа
ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „JETWING SEA“

ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „JETWING SEA“

  ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „JETWING SEA“   Софија - Истанбул - Коломбо - Истанбул - Софија     ДЕН 1.   Поаѓање во 21:15 ч. од аеродромот во Софија за Истанбул со лет на авиокомпанија "Turkish Airlines". Пристигнување на аеродромот во Истанбул во 23:50 ч.    ДЕН 2.  
Прва пролет во Израел - авионска програма!

Прва пролет во Израел - авионска програма!

Софија –Тел Авив – Јафа – Ерусалим – Витлеем –Јудејска пустина – Тврдината Масада – Мртво Море – Тел Авив – Софија   ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден Софија –Тел Авив – Јафа – Ерусалим Поаѓање во 6.50 часот од аеродромот во Софија за Тел Авив. Пристигнување во Тел Ав