logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Екскурзии - Резултати од пребарувањето

"Животот е прекрасен 2020" - Раб, Хрватска

ФЕСТИВАЛ “ ЖИВОТОТ Е ПРЕКРАСЕН“ – ХРВАТСКА 2020 Мај е прекрасно време за опуштање во Хрватска доколку ги избегнувате горештините. Една од најпопуларните дестинации за одмор во Хрватска е островот Раб, сместен во Кварнерскиот залив. Многуте сончеви денови,заштитеноста од ветровите, густата вегетација и многубројните плажи –
АНТАЛИЈА - КАПАДОКИЈА 8 дена / 7 ноќи, датуми на патување: 20-27.10.19

АНТАЛИЈА - КАПАДОКИЈА 8 дена / 7 ноќи, датуми на патување: 20-27.10.19

8 дена / 7 ноќи, датуми на патување: 20-27.10.19 Програма на патувањето: 1.Ден (20.10.19) Пристигање на аеродромот во Анталија. Трансфер до хотел 4* во реонот Сиде или Аланиа. Вечера. Ноќевање. 2.Ден (21.10.19) Појадок. По појадокот заминување за Кападокија. Посета на Коња – поранешната престолнина на раното средновековно царство Селџук. П
Доживејте го Тунис!

Доживејте го Тунис!

Софија-Сус-Тунис-остров Джерба-Тозор-Софија ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден: Софија-Сус Состанок на групата на аеродром Софија (Терминал 1) во 13:30 ч. за лет до Енфида во 15:30 ч. со директен чартер лет на авиокомпанијата "BH Air". Слетување на аеродромот Енфида во 15:50 ч. (редот на летање е примерен, конечната информација ќе ја добиете со финалните
ДУБАИ И АБУ ДАБИ - ВРВ НА АРАПСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА

ДУБАИ И АБУ ДАБИ - ВРВ НА АРАПСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА

  ДУБАИ И АБУ ДАБИ - ВРВ НА АРАПСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА!   Хотел "Hilton Garden Inn Dubai Mall of the Emirates" **** и Хотел "Hawthorn Suites by Wyndham Abu Dhabi City Center" ****. Софија – Дубаи – Бурџ Калифа – Дубаи Мол – Бурж Ал Араб – Шарџа – Аџман – Дубаи – Абу Даби – Софија &nbs
Индија - златниот триаголник Гарантирани места!

Индија - златниот триаголник Гарантирани места!

Софија – Истанбул – Делхи – Агра – Таџ Махал – Древната моголска престолнина Фатехпур Сикри – Џајпур – Делхи – Истанбул – Софија   ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден Софија – Истанбул Поаѓање од аеродромот во Софија во 10.05 ч. за Истанбул со лет на авиокомпанијата "Turkish Airlin
КРСТАРЕЊЕ ПО РЕКАТА НИЛ и екскурзија до КАИРО и АЛЕКСАНДРИJA

КРСТАРЕЊЕ ПО РЕКАТА НИЛ и екскурзија до КАИРО и АЛЕКСАНДРИJA

Софија – Хургада – Асуан –Храмот на Ком Омбо – Едфу – Луксор – Каиро – Александриja – Каиро – Софија   ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден: Софија-Хургада Поаѓање од Терминал 1 на аеродромот во Софија во 8:00 ч. за Хургада со директен чартер лет на авиокомпанијата "BH Air". Слетување на аеродромот
МАЛТА

МАЛТА

МАЛТА  29 септември – 2 октомври - ЗА САМО 340 ЕВРА ПО ЛИЦЕ! Малта е најголемиот остров и културен, трговски и административен центар. Тука се премостуваат милениуми од неверојатен спектар на работи кои треба да се откријат. Каде и да одите, сценографијата и архитектура се со спектакуларна позадина. Боите се впечатливи, боите на меде
МАРОКО – ГРАДОВИТЕ НА ИМПЕРИЈАТА - Со авион!

МАРОКО – ГРАДОВИТЕ НА ИМПЕРИЈАТА - Со авион!

МАРОКО - ГРАДОВИТЕ НА ИМПЕРИЈАТА - СО АВИОН! ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ! Софија – Малага – Коста дел Сол – Тарифа – Танжер – Шефшауен – Фес – Мекнес – Маракеш – Касабланка – Рабат – Танжер – Тарифа – Коста дел Сол – Малага – Софија   Ве покануваме во М
НА СКИЈАЊЕ ВО АВСТРИЈА - ИГЛС + СКИ КАРТА

НА СКИЈАЊЕ ВО АВСТРИЈА - ИГЛС + СКИ КАРТА

Локација: Хотелот „Bon Alpina“ се наоѓа во центарот на градчето Иглс, на 300 метри од ски зоната „Patscherkofel“. Пред хотелот има автобуска станица до „Stubai Glacier“. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска
Најдоброто од Италија

Најдоброто од Италија

Софија – Милано – Џенова – Пиза – Фиренца – Сиена – Орвието – Рим – Софија ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден Софија - Милано Поаѓање од аеродромот во Софија (Терминал 1) во 07:40 ч. со директен лет на авио компанијата "Wizz Air" до Бергамо. Слетување на аеродромот "Il Caravaggio" во 08:45 ч. Трансфер до Ми
НОВА ГОДИНА 2020 во Русија

НОВА ГОДИНА 2020 во Русија

5 дена / 4 ноќи, датуми на патување: 29.12.19-02.01.20   Програма на патувањето: 1.Ден (29.12.19) Поаѓање од аеродромот Варна во 16:15 часот со авиокомпанија S7 за Москва. Пристигање во Москва на аеродромот Домодедово во 20:35 часот. Трансфер од аеродромот до хотелот Делта Измаилово 4*. Сместување во истиот и ноќевање. 2.Ден (30.12.19) Пој
Одмор во Шпанија - Барселона, Коста Брава - Специјална програма за одмор за сите возрасти!

Одмор во Шпанија - Барселона, Коста Брава - Специјална програма за одмор за сите возрасти!

Одмор во Шпанија - Барселона, Коста Брава - Специјална програма за одмор за сите возрасти! Рани резервации до 29.03.2018!   ДЕН 1. Со полет на "Bulgaria Air": Поаѓање од аеродромот во Софија во 07:10 ч. Пристигнување на аеродром Барселона во 09:10 ч. Трансфер до хотелот. Ручек. Слободно време. Вечера. Ноќевање. Со полет на "Wizz A
ОДМОР ВО ШПАНИЈА - ПАЛМА ДЕ МАЈОРКА

ОДМОР ВО ШПАНИЈА - ПАЛМА ДЕ МАЈОРКА

ОДМОР ВО ШПАНИЈА - ПАЛМА ДЕ МАЈОРКА - СПЕЦИЈАЛНА ПРОГРАМА СО АВИОНСКИ ПРЕВОЗ! 8 ДЕНА / 7 НОЌИ   ДЕН 1. СОФИЈА - ПАЛМА ДЕ МАЈОРКА Поаѓање од аеродром Софија со директен лет до Палма. Трансфер до хотелот. Ручек. Информативен состанок. Вечера. Ноќевање.   ДЕН 2. ПАЛМА ДЕ МАЈОРКА Појадок. Слободно време. Ручек. Екскурзиј
ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „CITRUS HIKKADUWA“

ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „CITRUS HIKKADUWA“

  ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „CITRUS HIKKADUWA“   Софија - Доха - Коломбо - Доха - Софија     ДЕН 1.   Поаѓање во 17:25 ч. од аеродромот во Софија за Доха со лет на авиокомпанија "Qatar Airlines". Пристигнување на аеродромот во Доха во 23:00 ч. Поаѓање за Коломбо во 00:55 ч. со лет на авиокомпа
ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „JETWING SEA“

ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „JETWING SEA“

  ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „JETWING SEA“   Софија - Истанбул - Коломбо - Истанбул - Софија     ДЕН 1.   Поаѓање во 21:15 ч. од аеродромот во Софија за Истанбул со лет на авиокомпанија "Turkish Airlines". Пристигнување на аеродромот во Истанбул во 23:50 ч.    ДЕН 2.  
Прва пролет во Израел - авионска програма!

Прва пролет во Израел - авионска програма!

Софија –Тел Авив – Јафа – Ерусалим – Витлеем –Јудејска пустина – Тврдината Масада – Мртво Море – Тел Авив – Софија   ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден Софија –Тел Авив – Јафа – Ерусалим Поаѓање во 6.50 часот од аеродромот во Софија за Тел Авив. Пристигнување во Тел Ав
ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА

ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА

ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА  Софија – Малага – Кордоба – Лисабон – Kоимбра – Авеиро – Порто – Фатима – Алгарве – Севилја – Гранада – Малага – Софија   Со оваа екскурзија, ќе го почувствувате огнениот темперамент на Андалузија со својата извонредна мавританска архитекту