logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Екскурзии - Португалија - Резултати од пребарувањето

Велигден во Лисабон - 8 дена / 7 ноќевања (25.04-02.01)

Велигден во Лисабон - 8 дена / 7 ноќевања (25.04-02.01)

  Програма на екскурзијата 1 Ден (25.04-четврток): Тргнување за Лисабон FB 563 во 20:50 часот. Пристигање во 23:00 часот во Лисабон. Средба со претставник од туроператорот и трансвер до хотелот VIP Executive Entrecampos 4*. Сместување и ноќевање. 2 Ден (26.04-петок):  Појадок. Во 10:00 часот панорамски разглед на Лисабон со туристички
ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА

ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА

ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА  Софија – Малага – Кордоба – Лисабон – Kоимбра – Авеиро – Порто – Фатима – Алгарве – Севилја – Гранада – Малага – Софија   Со оваа екскурзија, ќе го почувствувате огнениот темперамент на Андалузија со својата извонредна мавританска архитекту