logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Бугарија - Златни Песоци - Резултати од пребарувањето

"Животот е прекрасен" - Бугарија 2019

ФЕСТИВАЛ “ ЖИВОТОТ Е ПРЕКРАСЕН“ – ЗЛАТНИ ПЕСОЦИ 2019   Место на средбата – Златни Песоци: Дата: - 10.09.2019 – 14.09.2019 Учестници на турнирот: Поканети претставници на возраста над 40 години за жени и над 45 години за мажи од разни земји на Европа. Основна цел на средбата - фестивалот: Воспоставување конта
Aparthotel AMPHORA PALACE

Aparthotel AMPHORA PALACE

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен, детско игралиште, пинг-понг.  
Aparthotel BENDITA MARE

Aparthotel BENDITA MARE

Локација: Хотелот се наоѓа на 3 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек. Спорт и забава:  Надво
Aparthotel GOLDEN LINE

Aparthotel GOLDEN LINE

Локација: Хотелот се наоѓа на 150 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција,  2 ресторана, 2 бара, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, фен, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/All Inclusive. Спорт и забава:  Надвор
Hotel ADMIRAL

Hotel ADMIRAL

Локација: Се наоѓа во самиот центар на Златни Песоци, не далеку од морското шеталиште. Општи информации: Хотелот поседува 301 соба, 7 ката, 3 лифта, рецепција, сеф со доплата, ресторан, лоби-бар, билијард бар, ноќен клуб, менувачница, продавница за сувенири, конференциска сала, интернет, паркинг.   Сместување: Собите се о
Hotel AMBASSADOR

Hotel AMBASSADOR

Локација:  Се наоѓа на во центарот на Златни Песоци, на 50 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 195 соби, рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, паркинг, сеф, менувачница, продавница. Сместување:  Сите соби се опремени со сателитска ТВ, Wi-Fi, клима, телефон, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Ноеќ
Hotel ASTERA

Hotel ASTERA

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 минута од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција,  ресторан, 3 бара, сопствена плажа, менувачница, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, сеф, мини-бар, телефон, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса. Услуга: Ultra All Inclusive +.
Hotel ATLAS

Hotel ATLAS

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата и на 300 метри од центарот на Златни Песоци. Општи информации: Хотелот располага со 273 соби, рецепција, ресторан, бар, паркинг. Услуга: Ultra All Inclusive. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, телефон, сеф, Wi-Fi, мини-бар, тоалет, фен, тераса. Спор
Hotel BERLIN GOLDEN BEACH

Hotel BERLIN GOLDEN BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, сеф, продавница, сопствена плажа со лежалки и чадори, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/када и фен. Услуга: All
Hotel BERLIN GREEN PARK

Hotel BERLIN GREEN PARK

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, сеф, продавница, сопствена плажа со лежалки и чадори, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/када и фен. Услуга: All
Hotel BLUE SKY

Hotel BLUE SKY

Локација: Се наоѓа на 350 метри од плажата, во редот со хотелот “Pliska“. Општи информации: Хотелот е потполно реновиран зимата 2006/2007. Во хотелот има 39 двокреветни и 29 трокреветни соби, хол со телевизор, сеф со доплата на рецепција, лоби-бар, ресторан, бар покрај базенот, менувачница. Сместување: Собите се опремени со
Hotel BRIZ

Hotel BRIZ

Локација: Хотелот се наоѓа на 250 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 130 соби, рецепција, ресторан, 2 бара, менувачница, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, телефон, мини-бар, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион/All Inclusive Light. Спорт и забава: Надворешен базен
Hotel CENTRAL

Hotel CENTRAL

Локација: Хотелот се наоѓа на 150 метри од плажата. Општи информации: Хотелот располага со 100 соби, рецепција, 2 ресторанa, 2 бара, сеф, продавница, паркинг. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/All Inclusive. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, телефон, Wi-Fi, мини-бар, тоалет, фен, тераса. Спорт и
Hotel DANA PALACE

Hotel DANA PALACE

Локација: Се наоѓа на 450 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 150 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, менувачница, продавница, паркинг.  Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар,телефон, тоалет, фен, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/All Inclusive. Спорт и забава:
Hotel DANA PALACE PARK

Hotel DANA PALACE PARK

Локација: Се наоѓа на 450 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 150 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, менувачница, продавница, паркинг.  Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар,телефон, тоалет, фен, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/All Inclusive. Спорт и забава:  Н
Hotel DIANA

Hotel DIANA

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата. Општи информации: Хотелот располага со 143 соби, рецепција, ресторан, баr, продавница, паркинг. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион/All Inclusive. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, тоалет, тераса. Спорт и забава: Надворешен базен
Hotel DOUBLE TREE BY HILTON

Hotel DOUBLE TREE BY HILTON

Локација: Се наоѓа во центарот на ресортот, на 6 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф,  лоби-бар, СПА центар, приватна плажа, Тераса кафе, ноќен клуб,  ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитскаТВ, клима, мини-бар, апарат за кафе/чај, телефон, Wi-Fi, тоалет со туш/када, фен. Усл
Hotel EXCELSIOR

Hotel EXCELSIOR

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од песочната плажа. Општи информации: Хотелот располага со 200 соби, рецепција, 2 ресторана, 2 бара,  сеф, паркинг (5 евра на ден). Услуга: All Inclusive. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, фрижидер/мини-бар, тоалет, тераса. Спорт и забава: Надворешен баз
Hotel GLADIOLA

Hotel GLADIOLA

Локација: Хотелот се наоѓа на 2 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, 2 бара, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, телефон, мини-бар, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/All Inclusive. Спорт и забава: Надворешен  базен, СПА
Hotel GRADINA

Hotel GRADINA

Локација: Хотелот се наоѓа на 2 минути пешачење од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 140 соби, рецепција, сеф, ресторан, 2 бара, градина, продавница, менувачница, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса. Услуга: Ноќева