logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Бугарија - Банско - Резултати од пребарувањето

AMIRA BOUTIQUE Hotel

AMIRA BOUTIQUE Hotel

Локација : Хотелот се наоѓа на 400 метри од Гондола лифтот.   Општи информации: Хотелот поседува  67 соби, рецепција, лоби-бар, ресторан, ноќен бар, тераса, конференциска сала, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, радио, Wi-Fi, купатило
Aparthotel ASPEN GOLF & SPA RESORT

Aparthotel ASPEN GOLF & SPA RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа во Разлог, на 7 километри од Банско. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, 2 ресторана, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион. Спорт и забава: 
Aparthotel CASA KARINA

Aparthotel CASA KARINA

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од станицата на гондолата, 20 минути од центарот на Банско. Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, градина, конференциска сала, паркинг, подземна гаража. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, кујна/мини-бар, интернет, тоалет со туш/када, фен, т
Aparthotel COMFORT

Aparthotel COMFORT

Локација: Хотелот се наоѓа на 50 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек. Спорт и забава: Џакузи, сауна, масажи, фитнес цент
Aparthotel CORNELIA GOLF,SKI & SPA

Aparthotel CORNELIA GOLF,SKI & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа на 200 метри од Ian Woosnam Golf Course во Разлог. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава:&n
Aparthotel DREAM

Aparthotel DREAM

Локација : Хотелот се наоѓа на 350 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, кујна, телефон, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и заба
Aparthotel EVERGREEN

Aparthotel EVERGREEN

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: Внатрешен базен, СПА
Aparthotel GRAND MONTANA

Aparthotel GRAND MONTANA

Локација: Хотелот се наоѓа на 500 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, бар, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, мини-бар, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава:&n
Aparthotel LUCKY

Aparthotel LUCKY

Локација: Хотелот се наоѓа на самиот влез во Банско, на подножјето на планината Пирин во Бугарија. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, 2 ресторана, конференциска сала, продавница, интернет, паркинг, канцелариски услуги: копирање, принтање, факс, телефон. Сместување: Собите се опремени со ТВ, телефон, Wi-Fi, мини
Aparthotel MARIA-ANTOANETA RESIDENCE

Aparthotel MARIA-ANTOANETA RESIDENCE

Локација: Хотелот се наоѓа во месноста Страгите, на 3 минути од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот поседува рецепција и туристичка канцеларија , лоби-бар, отворен бар, лифт, интернет, подземен и надземен паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-кујна, интернет, тоалет со туш/када, тераса. Услуга:
Aparthotel MPM GUINNESS

Aparthotel MPM GUINNESS

Локација : Хотелот се наоѓа на 200 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува 61 соба, рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини кујна, телефон, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Полу пансион. Спорт и забава:&nbs
Aparthotel ORBILUX

Aparthotel ORBILUX

Локација: Хотелот се наоѓа во градот на 500 метри од жичарата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, ресторан, градина, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, кујна, фрижидер, мажина за перење,  интернет, тоалет со туш, фен, пегла, тераса. Услуга: Полу пансион. Спорт и
Aparthotel REGNUM

Aparthotel REGNUM

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 минути од гондола ски лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, ресторан,  интернет, продавница за сувенири, продавница за списанија, фризерски салон, конференциска сала Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, фрижидер/мини-бар, сеф, телефон,
Aparthotel Royal

Aparthotel Royal

Локација: Хотелот се наоѓа во населба Кошерината, на 3 километри од Банско. Блиску до Националниот Парк Пирин и на 750 м од стартната станица на ски лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби бар, паркинк Сместување: има неколку типа на соби: студио, месонет соба, апартман со 1 спална и апартман со 2
Aparthotel WINSLOW ELEGANCE

Aparthotel WINSLOW ELEGANCE

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 минути од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Само сместување. Спорт и забава: Сауна, парна бања, масажа, де
Aparthotel WINSLOW HIGHLAND

Aparthotel WINSLOW HIGHLAND

Локација: Хотелот се наоѓа на 70 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Само сместување. Спорт и забава: Сауна, масажи, парна бања, вна
Aparthotel WINSLOW INFINITY & SPA

Aparthotel WINSLOW INFINITY & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа на 350 метри од ски лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион.
ELIDA Family Hotel

ELIDA Family Hotel

Локација: Хотелот се наоѓа на 700 метри од жичарата во Банско, 350 метри од главната улица ул. Пирин. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, бар, лоби, паркинг, градина, место за скара, ски продавница. Сместување: располага со двокреветни соби. Сите соби располагаат со: балкон, фрижидер, купатило со туш, ТВ, фен, Wi-fi.
FOUR LEAF CLOVER Complex

FOUR LEAF CLOVER Complex

Локација: Хотелот се наоѓа во ски-центарот Банско, во непосредна близина на ски-гондолата и центарот на стариот дел на градот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, механа,  паркинг, градина, место за скара, детско игралиште. Сместување: има неколку типа на соби: апартмани со поглед кон планина, студиа с
Holiday Group Hotel

Holiday Group Hotel

Локација: Хотелот се наоѓа на почетокот од Банско, во подножјето на Пирин. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, турски ресторан, механа, лоби бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување: има неколку типа на соби: двокреветни соби, мазонет соби, свит со камин, апартман со една спална, супериор апартман со сауна