logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Дома >> Грција >> Неа Врасна

Грција - Неа Врасна


НЕА ВРАСНА 
На околу седумдесет километри од Солун и од Кавала, помеѓу Ставрос и Аспровалта, во областа Стримоникос во Персискиот залив, во регионот на Свети Ѓорѓи, е мал туристички град Неа Врасна.
Сите овие туристички места - кафулиња, ресторани, таверни, супермаркети, внимателно избрани вили за да се приспособат гости - сè е подредено на одмор и релаксација и затоа Неа Врасна ја има титулата идеално место за мирен, семеен одмор.
Совршено уредена широка песочна плажа, со должина од 3 километри, кристално јасно и топло море, остануваат неизбришлива меморија на секој кој некогаш го посети овој грчки крајбрежен град.
Покрај тоа, овој брег со години беше наградувано со сино знаме" на Европската унија и Медитеранот.