logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Дома >> Грција >> Олимписка Ривиера

Грција - Олимписка Ривиера

ОЛИМПИСКА РИВИЕРА - Сместена под прекрасната планина Олимп, отворена кон кристално чистите води на Егејското море, позната е по бројните одморалишта сместени по должината на околу 70 км долгата песочна обала.

ОЛИМПИК БИЧ -  Одморалиште во подножјето на планината Олимп, на брегот на Егејското Море. Тоа е 2 километри од Паралија. Олимпик Бич се наоѓа на 7 км од градот Катерини и на 70 км од  Солун, што може да се постигне од страна на локалните автобуси. Климата е идеална поради близината на планината Олимп. Паралија и Олимпик Бич ги спојува голема песочна плажа со топло море.
Околу плажа има многу паркови со лизгалки и лулашки. Во близина на плажата  има дискотеки. Постои пешачка зона во центарот, а улиците полни со продавници и бутици.
  ЛЕПТОКАРИЈА - Се наоѓа во подножјето на планината Олимп во регионот на Македонија, која е главен град на Катерини. Некогашно типично рибарското село, а денес е познат туристички центар во Грција. Главната карактеристика на Лептокарија се, секако, пространите плажи и кристално чистата вода.
Иако Лептокарија мал град, не е далеку зад главните туристички центри, бројни барови, кафулиња, дискотеки, клубови, продавници, луксузни хотели, трговски центри, ќе го направи вашиот престој во Лептокарија исклучително пријатен.

 ПАРАЛИЈА - Познато летувалиште во Грција. Таа се наоѓа на 4 километри од главниот град на Катерини во подножјето на планината Олимп и секако еден од најдобрите центри во регионот на Пиерија.
Таа се наоѓа на околу 60 километри од Солун, на околу 30 километри од популарниот град за одмор и Лептокарија Неа Пори, а само 6 километри од познатиот трговски центар Катерини.
Овој комплекс обезбедува сето она што може да биде од суштинско значење за незаборавен одмор, но, исто така и добра забава. Постои спектар на кафулиња, бутици, таверни, ноќни клубови и дискотеки, а покрај тоа и се друго што е најважно за добар поминат годишен одмор.
Позната е  по своите различни плажи со ситен бел песок како и чистата вода. Овој комплекс, е сигурно една од најпопуларните места за летен одмор, и за семејството со деца, но и за веројатно сите туристи во потрага за совршен забава. 


 ПОНУДИ Грција - Олимписка Ривиера - Резултати од пребарувањето

1