logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Dragut Point North Hotel - All Inclusive zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Турција
Место: Бодрум

Цени од 896€ за 2 возрасни со авион и трансфери  

Положба:
Хотелот се наоѓа во Тургутреис, на 55 км од аеродромот и 20 км од центарот на градот.

Сместување:
Стандардна соба (16 м², без балкон, макс. 2 лица). Собите имаат клима, купатило со туш, фен, сеф, мини фрижидер, керамички под. Секојдневно се чисти, а постелнината и крпите се менуваат три пати неделно.

Услуга:
À La carte All Inclusive – пијалок и благо за добредојде, појадок À La carte (од 07.30-11.00 во Cage главен ресторан, топли пијалоци и безалкохолни пијалоци, вода се вклучени, со доплата се свежо цедени сокови и сѐ она што не е вклучено во менито),

ручек (Fae ресторан од 12.00-17.00 часот, локални и одредени увозни пијалоци се вклучени, детско мени е вклучено, а со доплата сѐ она што не е во менито), вечера (Fae ресторан, од 19.00-22.00)

Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек и вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци на точење, кафе и чај во текот на денот.

Со доплата се увозни пијалоци, флаширани пијалоци, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, и сѐ останато што не е наведено во концептот.кални и одредени увозни пијалоци се вклучени, детско мени, а со доплата сѐ она што не е во менито), слаткарница, лоби бар со локални и увозни пијалоци, бар на плажа со локални и увозни пијалци од 10.00 часот до 18.00 часот.

À La carte All Inclusive важи до 24.00 часот. Храна и пијалоци после тој период се со доплата. Со доплата се услуга в соба, наргиле,

Содржини:
Главен ресторан, À La carte ресторани, барови низ хотелскиот комплекс, слаткарница.

Доктор, чување деца, телефон, факс, перење и пеглање алишта, продавници, изнајмување кола, ВИП трансфери, организирани тури се со доплата. Wi-Fi бесплатно во собите и заедничките простории на хотелот.

Плажа:
Хотелска приватна плажа со песок и пристаниште. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни. Павилјоните на плажа се со резервација и доплата.

Спорт и забава:
Загреан отворен и затворен базен за возрасни и деца, турска бања, сауна, парна соба, фитнес центар, пинг понг, шах, одбојка на плажа, пикадо, карти, табла. Мини клуб за деца.

Со доплата се спортови на вода, персонален тренер, нуркање, изнајмување брод, СПА третмани и масажа.


Слични понуди

Phoenix Sun

Phoenix Sun

Цени од 901€ за 2 возрасни со авион и трансфери   Положба:Хотелот се наоѓа во Ѓумбет, на 3 км од центарот на Бодрум и 42 км од аеродромот. Хотелот е на 300 м од морето. Сместување:Вкупно 226 соби - 167 стандардни, 28 економски соби, 31 фамилијарна соба. Сите соби имаат сателитска ТВ, фен, туш, телефон, клима, француски балкон. Фа
Serhan Hotel

Serhan Hotel

Цени од 802€ за 2 возрасни со авион и трансфери   Положба:Хотелот се наоѓа во Ѓмбет на околу 3 км од центарот на Бодрум и околу 35 км од аеродрмот Милас. СместувањеВкупно 67 стандардни соби (макс. 3 лица). Сите соби имаат клима, балкон, фен, сеф, телефон, поглед на градина или улица. Услуга:Сѐ вклучено – шведска маса за поја
Alarcha Hotel & Resort

Alarcha Hotel & Resort

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Кизилот, на 100 км од аеродромот во Анталија. Сместување:Вкупно 388 соби во една главна зграда. Еко соби (31 м², една спална соба со дупли кревет и софа, купатило, соби само со поглед на копно,2+1 лица). Стандардни соби (31 м², спална со дупли кревет и единечен кревет, купатило, макс. 2+1 лице). Сен