logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Турција - Аланија - Резултати од пребарувањето

ANTIQUE ROMAN PALACE

ANTIQUE ROMAN PALACE

Локација:Хотелот е лоциран на 2км од центарот на Аланија,1км од шопинг центарот, 132км од аеродромот Анталија,во областа Obakoy. Сместување:Хотелот има 113 соби(326 кревети),кои се распоредни во две згради.Во зградата .А собите се за мах 2+1 лице, а во зградата Б собите се мах за 2+2 лица.Сите соби се опремени со купатило(туш/wc) клима, сателитска
BONE CLUB SVS

BONE CLUB SVS

Локација:Во областа Махмутлар, 13 км од Аланија, 137 км од аеродромот. Хотелот е распространет на површина од 12 000 м2. Содржина:Ресторан, 7 барови, конференциска сала, лифтови, 2 надворешни базени и тобоган. Бесплатен безжичен интернет во лобито, фитнес центар, турска бања, пинг-понг, пикадо, шах, одбојка на плажа, аеробик, анимации, диско. Се н
DELPHIN BOTANIK PLATINUM

DELPHIN BOTANIK PLATINUM

  Положба:Хотелот е лоциран  во една од најубавата област на Турција, Окурчалар,на самата песоклива плажа,на 32 км одалеченост од Алања,и на 90 км од аеродромот во Анталија. Сместување:Хотелот е најнов од  ланецот на Delphin хотелите.Завзема површина од 90.000м2.Концептот на собите е од фамилиарен карактер.Хотелот има 450 соби ,од
EFTALIA AYTUR HOTEL

EFTALIA AYTUR HOTEL

Положба:Хотелот се наоѓа во центарот на градот,на околу 125км од аеродромот. Сместување:На располагање се 222 соби,од кои стандарни(21м2,мах 2+1лице),large соби25-40m2 за мах 4 лица-1голема соба со кревет на спрат,1 купатило),4соби за лица со посеби потреби.Секоја соба им а купатило со када или туш.фен,централен клима уред,директна телефонска лини
ELYSEE BEACH HOTEL

ELYSEE BEACH HOTEL

Локација:Хотелот е лоциран на 800м ( 10 минути пешачење)од центарот на Аланија, и на 125км(85 минути трансфер) од аеродромот,на десната страна на познатата плажа Клеопатра. Сместување:хотелот располага со 60 соби-120 кревети. сите опремени со клима, ТВ, телефон,сеф(со доплата), мини бар(со доплата), тоалет, фен Услуга:HB (полупансион)-шведск
Hotel JUSTINIANO PARK CONTI

Hotel JUSTINIANO PARK CONTI

Локација: Хотелот се наоѓа на 30 километри од центарот на Аланија и на 90 километри одалеченост  од аеродромот во Анталија. Општи информации: Хотелот поседува вкупно 524 соби сместени во главна зграда на 4 ката, бунгалови и додатен блок, рецепција, лоби-бар, лифт, ресторан за морска храна, турски ресторан, италијански a la cart
Hotel SEVKIBEY

Hotel SEVKIBEY

Локација:На само 4км од центарот на Аланија,120 км од аеродромот,хотел нуди идеален фамилијарен амбиент .Сместен на периферијата на Аланија, во падините на Таурус,во прекрасна ботаничка градина. Сместување:Хотелот располага со 33 соби -74 кревети. Во секоја од собите има балкон, бања, клима уред и ТВ Услуга:HB –полупансион.Појадокот мо
KLEOPATRA ARSI HOTEL

KLEOPATRA ARSI HOTEL

Локација:Хотелот е лоциран на 1км од центарот на Аланијаna 80м од познатата плажа Клеопатра, и на 125км од аеродромот Сместување:Хотелот располага со 73 соби, сите опремени со клима, телефон, сателитска ТВ, балкон, тоалет(када/туш), фен, Услуга:ALL INCLUSIVE-се вклучено,шведска маса-доручек.ручек,вечера,попладне чај ,кафе,колачи,дом се вклучено,ш
KLEOPATRA HERMES HOTEL

KLEOPATRA HERMES HOTEL

Локација:Хотелот е лоциран во центарот на градот, 10 минути пеш од главниот плоштад.  На 40 м. оддалечен од Клеопатра плажата и 120км оддалечен од аеродромот во Анталија. Сместување:Хотелот располага со 41 соба, повеќето со поглед кон море. Сите соби се комплетно опремени и имаат балкон, клима уред, сателитска ТВ, безжичен интернет, директна
KLEOPATRA LIFE HOTEL

KLEOPATRA LIFE HOTEL

Локација:Хотелот е целосно реновиран во 2006 година лоциран е на 1,5 км од центарот на Аланија, непосредно до плажата Клеопатра, на оддалеченост од 115 км од аеродромот во Анталија.Сместување:хотелот располага со 88 соби со поглед на море ( 83 стандардни и 5 семејни соби) , сите опремени се комплетно опремени со клима уред, сателитска ТВ, телефон,