logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Турција - Резултати од пребарувањето

ANTIQUE ROMAN PALACE

ANTIQUE ROMAN PALACE

Локација:Хотелот е лоциран на 2км од центарот на Аланија,1км од шопинг центарот, 132км од аеродромот Анталија,во областа Obakoy. Сместување:Хотелот има 113 соби(326 кревети),кои се распоредни во две згради.Во зградата .А собите се за мах 2+1 лице, а во зградата Б собите се мах за 2+2 лица.Сите соби се опремени со купатило(туш/wc) клима, сателитска
BONE CLUB SVS

BONE CLUB SVS

Локација:Во областа Махмутлар, 13 км од Аланија, 137 км од аеродромот. Хотелот е распространет на површина од 12 000 м2. Содржина:Ресторан, 7 барови, конференциска сала, лифтови, 2 надворешни базени и тобоган. Бесплатен безжичен интернет во лобито, фитнес центар, турска бања, пинг-понг, пикадо, шах, одбојка на плажа, аеробик, анимации, диско. Се н
DELPHIN BOTANIK PLATINUM

DELPHIN BOTANIK PLATINUM

  Положба:Хотелот е лоциран  во една од најубавата област на Турција, Окурчалар,на самата песоклива плажа,на 32 км одалеченост од Алања,и на 90 км од аеродромот во Анталија. Сместување:Хотелот е најнов од  ланецот на Delphin хотелите.Завзема површина од 90.000м2.Концептот на собите е од фамилиарен карактер.Хотелот има 450 соби ,од
EFTALIA AYTUR HOTEL

EFTALIA AYTUR HOTEL

Положба:Хотелот се наоѓа во центарот на градот,на околу 125км од аеродромот. Сместување:На располагање се 222 соби,од кои стандарни(21м2,мах 2+1лице),large соби25-40m2 за мах 4 лица-1голема соба со кревет на спрат,1 купатило),4соби за лица со посеби потреби.Секоја соба им а купатило со када или туш.фен,централен клима уред,директна телефонска лини
ELYSEE BEACH HOTEL

ELYSEE BEACH HOTEL

Локација:Хотелот е лоциран на 800м ( 10 минути пешачење)од центарот на Аланија, и на 125км(85 минути трансфер) од аеродромот,на десната страна на познатата плажа Клеопатра. Сместување:хотелот располага со 60 соби-120 кревети. сите опремени со клима, ТВ, телефон,сеф(со доплата), мини бар(со доплата), тоалет, фен Услуга:HB (полупансион)-шведск
Hotel  COSTA BITEZHAN BEACH

Hotel COSTA BITEZHAN BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на 6 километри од центарот на Бодрум и на 42 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, бар, ресторан, сопствена плажа со чадори и лежалки, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, фрижидер, купатило, крпи, козметички сет, фен, терас
Hotel  PALOMA FAMILY CLUB

Hotel PALOMA FAMILY CLUB

Локација: Хотелот се наоѓа на 15 минути од центарот на Бодрум и на 40 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 61 соба, рецепција, сеф, 3 бара, a la carte ресторан, маркет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, мини-бар, купатило, козметички сет, фен, тераса. Услуг
Hotel 3S BEACH CLUB

Hotel 3S BEACH CLUB

Локација: Хотелот се наоѓа на 7 километри од центарот на Бодрум и на 40 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 81 соба, рецепција, бар, ресторан, сопствена плажа со чадори и лежалки, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, фрижидер, купатило, крпи, козметички сет, ф
Hotel AARGAU

Hotel AARGAU

Локација: хотелот се наоѓа во близина на главната минибус станица.  Сместувачки капацитети: хотелските соби се комлпетно опремени имаат LCD TV, клима, телефон, мини бар, фен, балкон. Услуга: BB (ноќевање со појадок) Плажа: хотелот се наоѓа на окоолу шестотини метри од плажа. Хотелски содржини: ресторан, бар, базен,
Hotel ALBORA

Hotel ALBORA

Локација: Хотелот се наоѓа на околу 1 километар одалеченост  од најпознатата плажа "Ladies Beach" и на  1 километар од центарот на Кушадаси.  Општи информации: Хотелот поседува вкупно 50 соби, рецепција, лоби-бар, лифт, ресторан, тераса, градина, снек бар, бар покрај базенот, менувачница, паркинг. Сместувањ
Hotel AMBROSIA

Hotel AMBROSIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 7 километри од центарот на Бодрум и на 43 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 100 соби, рецепција, 3 бара, 3 ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, библиотека, менувачница, фото студио, маркет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф,
Hotel ARMONIA HOLIDAY VILLAGE & SPA

Hotel ARMONIA HOLIDAY VILLAGE & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 километри од Тургутреис, на 25 километри од центарот на Бодрум, и на 54 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 381 соба, рецепција, 6 барови, 3 ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, маркет. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ,
Hotel BAIA

Hotel BAIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 19 километри од Бодрум и на 48 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 228 соби, рецепција, 5 барови, 4 ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, маркет. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, мини-бар, апарат за кафе
Hotel BEGONVILLE

Hotel BEGONVILLE

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 километар од центарот на Мармарис, на 150 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 104 соби, рецепција, главен ресторан, a la carte ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, мини-бар, сеф, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Услуга: All Incl
Hotel BENDIS BEACH

Hotel BENDIS BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на  5 километри од Тургутреис, на 24 километри од центарот на Бодрум, и на 55 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 3 бара, главен ресторан, сопствена плажа со чадори и лежалки, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, мини-б
Hotel COCOS THE CLUB

Hotel COCOS THE CLUB

Локација: Хотелот се наоѓа на 14 километри од  Бодрум, 7 километри од Ортакент центарот и на 45 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 165 соби, рецепција, 2 бара, главен ресторан, a la carte ресторан, сопствена плажа со лежали и чадори, маркет, фото студио, паркинг. Сместување: Собите се опремени со кл
Hotel DABAKLAR

Hotel DABAKLAR

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на градот и е одалечен околу 250 метри од градската плажа. Општи информации: Хотелот поседува вкупно 81 соба, рецепција, лоби-бар, ресторан, бар покрај базенот, кафе бар. Сместување: Собите се опремени со кабелска ТВ, клима, мини-бар, телефон, сеф, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Спорт и з
Hotel DIAMOND OF BODRUM

Hotel DIAMOND OF BODRUM

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Бодрум, и на 35 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 214 соби, рецепција, лоби-бар, тераса бар, бар покрај базенот, главен ресторан, a la carte ресторан, сопствена плажа со чадори и лежалки, фото студио, мини-маркет. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска Т
Hotel EKEN RESORT

Hotel EKEN RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа во заливот Гумбе, на 3 километри од центарот на Бодрум, и на 45 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 127 соби, рецепција, 4 бара, главен ресторан, a la carte ресторан, сопствена плажа со чадори и лежалки, фото студио, мини-маркет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сате
Hotel ELEGANCE

Hotel ELEGANCE

Локација: Хотелот се наоѓа на 3 километри од центарот на Мармарис. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, бар, 2 ресторана, кафе бар, сопствена плажа, конгресна сала, продавница за накит, аптека. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, мини-бар, сеф, телефон, Wi-Fi, купатило со туш и када, козметички сет. Услуга: