logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Бугарија - Боровец - Резултати од пребарувањето

Aparthotel ICEBERG

Aparthotel ICEBERG

Локација: Хотелот се наоѓа на 150 метри од почетната станица на ски гондолата и на 200 метри од центарот на Боровец Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, факс, менувачница, лифт, козметички салон, фризерски салон, перална, продавница, конференциска сала, интернет, паркинг. Сместување: Секоја соба е опрем
APARTMENTS ROYAL PLAZA

APARTMENTS ROYAL PLAZA

Локација: Хотелот се наоѓа на само 50 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ски- гардеробер, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, сателитска ТВ, интернет, кујна, тоалет со туш/када, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава: М
APARTMENTS SEMIRAMIDA GARDENS

APARTMENTS SEMIRAMIDA GARDENS

Локација: Хотелот се наоѓа на 2000 метри од ски центарот во Боровец. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, ски- гардеробер, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, сателитска ТВ, интернет, кујна, тоалет со туш/када, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт
Hotel BOR

Hotel BOR

Локација: Хотелот се наоѓа на 700 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот располага со 61 соба, рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, сала за конференции, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забав
Hotel BOROVETS HILLS 4*

Hotel BOROVETS HILLS 4*

Локација: Хотелот се наоѓа 100м од Јастребец ски терените. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби бар, ресторан, конефренциска сала, детско катче, ски гардеробер. Сместување: располага со двокреветни соби, студиа, апартмани со една спална и апартмани со две спални. Собите располагаат со: минибар, сеф, ТВ, фен, Wi-f
Hotel BREZA

Hotel BREZA

Локација: Хотелот се наоѓа на 250 метри од ски центарот во Боровец. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион/Полн пансион. Спорт и забава: СПA центар, парна ба
Hotel ELA

Hotel ELA

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, сала за конференции, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: С
Hotel EUPHORIA CLUB & SPA

Hotel EUPHORIA CLUB & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во борова шума, на 1600 метри од жичарницата во познатиот ски-центар Боровец. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, ноќен бар, ски гардеробер, факс услуги, пеглање, интернет, конференциска сала, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, сателитска
Hotel FESTA CHAMKORIA

Hotel FESTA CHAMKORIA

Локација: Хотелот се наоѓа во борова шума, на 1200 метри од жичарницата во познатиот ски-центар Боровец. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, ноќен бар, ски гардеробер, факс услуги, пеглање, интернет, конференциска сала, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, сателитска ТВ,
Hotel FESTA WINTER PALACE

Hotel FESTA WINTER PALACE

Локација: Хотелот се наоѓа на само 50 метри од ски терените и 400 метри од Гондолата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторани и неколку барови (лоби бар, виски и караоке бар), ски- гардеробер, конференциска сала, интернет, менувачница, козметички салон, фризерски салон, паркинг. Сместување: Собите се опрем
Hotel FLORA COMPLEX

Hotel FLORA COMPLEX

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-бар/кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион. Спорт и забава: СПA центар, внат
Hotel IGLIKA PALACE

Hotel IGLIKA PALACE

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Боровец, на 100 метри од ски лифтот. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, 2 бара, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спор
Hotel LION

Hotel LION

Локација: Хотелот се наоѓа на неколку минути пешачење од главната жичара. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лифт, сеф, 2 ресторана со Европска/ Бугарска кујна, традиционална Бугарска”Меана, елегантна дневна соба со 150 места, бифе, паркинг, бизнис сала, перална. Сместување: Секоја соба е опремена со сателитск
Hotel RADINA'S WAY

Hotel RADINA'S WAY

Локација: Хотелот се наоѓа на 1600 метри од ски центарот на Боровец. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, 2 бара, ски- гардеробер, конференциска сала, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, сателитска ТВ, интернет, сеф, мини-бар, тоалет со туш/када, фен, тераса. У
Hotel RILA

Hotel RILA

Локација: Хотелот “Рила” е доста импресивен хотелски комплекс во Боровец,  и се наоѓа кај ски патеките во комплексот. Општи информации: Хотелот поседува 256 луксузни соби, 2 апартмана, 2 мазонета, 266 студиа, рецепција, ресторани, барови, панорама-бар-тераса,  ноќен клуб, диско клуб, лоби бар, конференциски сали, ко
Hotel SAMOKOV

Hotel SAMOKOV

Локација: Хотелот се наоѓа во борова шума, на 50 метри од гондола лифтот и на 250 метри од жичарницата во познатиот ски-центар Боровец. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, панорамски ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, спорт бар,  ноќен бар и дискотека, ски гардеробер, факс услуги, пеглање, интернет, 8 к
Hotel WHITE HOUSE

Hotel WHITE HOUSE

Локација: Хотелот се наоѓа на 300м од ски терените на Боровец. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби бар, ресторан. Сместување: располага со двокреветни соби, свит, свит со дневна соба мазонетни соби. Собите располагаат со: ТВ со кабловска, фен, Wi-fi, купатило со када или туш кабина.  Услуга: Ноќевање
Hotel YANAKIEV CLUB

Hotel YANAKIEV CLUB

Локација: Хотелот се во центарот на Боровец, веднаш на ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, 2 бара, интернет, конференциска сала, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава:&
Hotel YASTREBETS WELLNESS & SPA

Hotel YASTREBETS WELLNESS & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа на само 50 минути од меѓународниот аеродром во Софија, лоцирана на самата скијачка патека на 1500 метри надморска височина, опкружен со борови дрвја. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, лоби-бар, пиано бар, ресторан, скара-тераса, козметичко студио, паркинг. Сместување:  Собите се опремени с
VILLAS YAGODA & VILLAS MALINA

VILLAS YAGODA & VILLAS MALINA

Локација: Хотелот се наоѓаат на 4 минути возење до центарот на Боровец. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: Сауна, надворешен базен,