logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Србија - Резултати од пребарувањето

 Белград Нова Година 2021

Белград Нова Година 2021

Нова Година 2021 Б Е Л Г Р А Д сместување во Hotel Abba 4*   31.12-02.01.2021   3 дена / 2 ноќи со превоз  | разглед на Белград со водич | Шопинг центар Галерија Белград 1 ден 31.12 (четврток) СКОПЈЕ - БЕЛГРАД  Поаѓање од Штип во 00:30 часот (пред Стадионот-нова пошта). Од Велес во 01:15 часот (бензиск
 Копаоник Нова Година

Копаоник Нова Година

КОПАОНИК НОВА ГОДИНА 2 полни пансиони ; 1 полупансион ; 2 Свечени вечери 31.12 и 01.01 31.12.2020- 03.01.2021 Дочекајте ја Новата 2021 година во топол и пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК БРЗЕЧЕ,  со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК...      31.12.2020 Скопје - Копаоник Соста
Гуча 2016

Гуча 2016

МИЛИОН ЛУЃЕ ВО ГУЧА  НА ТРУБА И МУЗИКА ДО ЗОРА ! 1.Ден 12.08.2016  (петок) Состанок на групата во 23,00 Часот пред ДРВО ДЕКОР. Заминување на групата кон граничниот премин Табановци за Србија со попатен одмор во Мотел ПРЕДЕЈАНЕ. Кратка пауза за одмор. Патувањето продолжува кон ЧАЧАК. 2.Ден 13.08.2016 (сабота) Пристигнув
Лесковачка роштилијада

Лесковачка роштилијада

Лесковачката роштилијада, е најголема гурманска пригода во југозападна Европа. Се одржува дваесет и две години по ред. За време на роштилската недела има посетеност од преку 500.000 луѓе. Секое лето со големите мајстори и со скарата на жар го рушат светскиот рекорд со големината на големата плескавица на оган! Ќебапчиња, плескавици, мал лесковачки