logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Lara lux zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Чањ

Локација: Студио-апартмани Лара Лукс се наоѓа во мирниот дел на Чањ на 80 метри од плажата, спроти апартхотелот Лара.

Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 студиа, рецепција, ресторан, отворен базен со чадори и лежалки кои за гостите се бесплатни, летна градина со игралиште за деца, бесплатен паркинг во гаражите на објектот.

Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, чајна  кујна, фрижидер, купатило со туш, тераса.

Услуга: Полу пансион/Полн пансион.

 

Студио/Апартман

Услуга

01.06.-11.06.
19.09.-30.09.

11.06.-21.06.
09.09.-19.09.

21.06.-01.07. 
30.08.- 09.09.

01.07.-11.07. 20.08.-30.08

11.07.-21.07., 21.07.-31.07., 31.07.-10.08., 10.08.-20.08.

1/2

HB

18€

20€

27€

28€

31€

1/3,1/4

HB

18€

20€

23€

25€

29€

1/2

FB

21€

22€

27€

30€

34€

1/3, 1/4

FB

21€

22€

26€

28€

32€

*Цена по лице на ден на база полн пансион или полу пансион.

 

FB - полн пансион (ноќевање, 3 оброка).

HB -  полу пансион (ноќевање, појадок/вечера, појадок/ручек, ручек/вечера).

 

 *Сместување во собите од 12.00 ч., напуштање до 09.00 ч.

 

 *ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 -Дете до 3 г. - бесплатно на заедничко легло, не користи никакви услуги.

 -Дете  3-10 г. - на заедничко легло - се наплатува 50% од цената.

 -Дете 3-12 г. - на посебно легло - се наплатува 70% од цената.

-Дете до 12 г. со 1 возрасен во 1/2 студио - се наплатува 80% од цената.

 

-Туристичка такса: возрасни - 1,50 евра на ден/дете до 12 г. - 0,50 евра на ден/дете 12-18 г. - 1 евро на ден.

 *Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

 


Слични понуди

Aparthotel SOLARIS

Aparthotel SOLARIS

Локација: Студио-апартманите се наоѓаат во мирниот ден на Чањ, на 300 метри од плажата и на 200 метри од ресторанот "Лара". Општи информации: Модерно опремени 1/2, 1/3, 1/4 студиа, лифт, рецепција, изнајмување чадори и лежалки на рецепција, паркинг. Сместување: Студиата/апартманитет се опремени со  клима, сателитска
Aparthotel LARA

Aparthotel LARA

Локација: Aпартхотелот се наоѓа мирниот дел на Чањ на 80 метри од плажата "Бисерна Обала". Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 студиа, лифт, рецепција, ресторан, изнајмување чадори и лежалки на рецепција, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, фрижидер,
Hotel ADRIA

Hotel ADRIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатил
Vila MIA

Vila MIA

Локација: Aпарт. хотелот се наоѓа на 250 метри од плажата, на 100 метри од центарот на Бијела.. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 студиа, двор, бар, интернет, тераса, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, фрижидер, тостер, радио, пегла, купатило со туш, фе