logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Apartmani DRESIC zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Суто Море

Локација: Апартманите се наоѓаат на 350 метри од главната плажа, во центарот на Суто море, под борова шума.

Општи информации: Се состои од двокреветни, трокреветни, четворокреветни апартмани, интернет, тераса, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, купатило, тераса. Двособните апартмани се со плус машина за перење алишта и микробранова.

Спорт и забава: голем двор за одмор и игри, скара, играчки за деца, спортско игралиште (на неколку метри).

 

Тип на сместување

Октомври - Мај

01.06. - 10.07. /20.08. - 20.09.

10.07. - 20.08.

студио бр. 2 (2 лица)
18 м2

17€

23€

29€

студио бр. 3 (3 лица)
22 м2

21€

28€

38€

студио бр. 4 (4 лица)
20 м2

23€

32€

46€

студио бр. 5 (4 лица)
20 м2

23€

32€

46€

двособен апартман бр.2 
(3+2 лица) 45 м2 

32€

40€

63€

двособен апартман бр.3 
(3+2 лица)  40 м2

29€

37€

58€

двособен лукс апартман 
(3+2 лица) 40 м2 

32€

40€

63€

 

*Доплати:

-Туристичка такса: 1 еур. по лице на ден.

-Осигурување: 0,50 еур. по лице на ден.

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

ПРЕВОЗ

Поаѓањата од Скопје се секој ден во 22:00 часот Автобуска станица перон 8

РЕЛАЦИЈА

Време на пристигање

Време на враќање

Цена на билет во еден паравец

Цена на повратен билет

Сутоморе

05:05

18:10

1540 денари

2460 денари

Превоз до автобуската станица во Суто море 40€(2460денари)

Возен ред во месец Јуни:

Поаѓање -  секој вторник, четврток и сабота

Враќање -  секоја среда, петок и недела

Возен ред во месец Јули и Август:

Поаѓање -  секој ден

Враќање -  секој ден

НАПОМЕНА:

Поаѓање од Скопје - 22.00ч. од Меѓународна автобуска станица перон 8

 

Попусти за деца (дете од 0-10 години плаќа 50% од цената)


Слични понуди

Vila BIMBOR

Vila BIMBOR

Локација: Хотелот се наоѓа на главното шеталиште на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува кафетерија, тераса, рецепција. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, мини-кујна/фрижидер, купатило со туш/када, тераса. Спорт и забава: дискотека (во близина).   1/3 апартм
Villa Monte Rio

Villa Monte Rio

Локација: Вилата е сместена во централниот дел на Будва, на 500м од плажата. Во близина на Вилата имате многу ресторани, кафулиња, барови, маркети. Главната автобуска станица е на 900м од Вилата. Општи информации: Вилата располага со капацитет од еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби, сопствен пансионски ресторан за 70
Hotel ADRIA HARMONY

Hotel ADRIA HARMONY

Локација: Хотелот Adria Harmony се наоѓа во мирниот дел на Чањ на 80м од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, лифт, ресторан со летна градина, детска игротека, интернет, паркинг, затворен базен, сауна, детски базен на отворено кој им е бесплатен на располагање на гостите во лукс собите и студијата (на гостите
8-ми март во Будва

8-ми март во Будва

   По повод 8 ми Март патување во Будва Котор со посета на Острог и  Дајбабски Манастир,Делта мол, Скадар 11 март (петок)  поаѓање во вечерните часови,ноќевање во Будва со појадок 12 март (сабота), посета на Острог 13 март (недела) во попладневните часови враќање во Македонија. Црна Гора - мала, но многу убава држава во јужн