logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Hotel ADRIA zvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Шушањ

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар.

Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатило со туш, тераса.

Спорт и забава: ТВ сала, дискотека, фитнес центар, во близина - спротски терени, атлетска стаза, фитнес на отворено, обезбеден бус-кабриолет на секои 15 минути до плажа и назад како и до "Црвената плажа" и до центарот на градот во вечерните часови (10.06.-10.09.18).

Услуга: Полу пансион.

 

Тип на сместување

Услуга

01.06.- 21.06.
09.09.- 30.09.

21.06.-01.07.
25.08.-09.09.

01.07.- 25.08.

1/2 соба

HB

17

21

25

1/3 / 1/4 соба

HB

17

18

23

 

*Цена по лице на ден на база полупанион.

 

*Сместување во собите од 12.00 ч., напуштање до 09.00 ч.
 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:  

-Деца до 2 г. - бесплатно на заедничко легло, не користи никакви услуги.

-Деца 2-10 г. на заедничко легло - се наплатува 50% од цената.

-Деца 2-12 г. на посебно легло - се наплатува 70% од цената.

-Дете до 12 г. со 1 возрасен во двокреветна соба - се наплатува 80% од цената.

-Доплата за ручек во агенција - 3 евра до 01.07, 3,50 евра од 01.07, доплата на рецепција е 4 евра.

-Користењето на клима уредот не е вклучено во цената, се доплатува 2 евра на ден по соба.

-Туристичка такса: 1,50 евра на ден/дете до 12 г. - 0,50 евра на ден/дете 12-18 г. - 1 евро на ден.

 

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето