logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel ADRIA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Шушањ

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар.

Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатило со туш, тераса.

Спорт и забава: ТВ сала, дискотека, фитнес центар, во близина - спротски терени, атлетска стаза, фитнес на отворено.

Услуга: Полу пансион.

 

Тип на сместување

Услуга

01.06.- 21.06.
09.09.- 30.09.

21.06.-11.07.
25.08.-09.09.

11.07.- 25.08.

1/2, 1/3, 1/4 соба

HB

22€

25€

32€

1/2, 1/3, 1/4 студио

HB

25€

29€

36€

*Цена по лице на ноќ на база полупанион.

*Сместување во собите од 14.00 ч., напуштање до 10.00 ч.

Хотелското осигурување влегува во цената , додека туристичката такса се плаќа на рецепција.

ПОЧЕТНА УСЛУГА – ВЕЧЕРА, ЗАВРШНА УСЛУГА ПОЈАДОК

- ПП-полу пансион (ноќевање, појадок/вечера)

- Исхранана база Шведска маса (појадок/вечера)

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:  

Деца до 12 год. – ослободени се од такси, од 12-18год – 0.50евра, возрасн 1.00евро.

ДОПЛАТА ЗА 1/1 СОБА  80%

- деца до 4 год. Имаат бесплатен престој во хотелот

- две деца 4-7 год. со 2 возрасни, првото дете гратис, второто дете 70%

- дете  4-7 год. 50% од цената, на заедничко легло

- деца 7-12год. плаќат 70% од цената на сопствено легло

- дете 4 - 12 год. со еден возрасен во соба 1/2 плаќа 80% од цената

- КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМАТА ВЛЕГУВА ВО ЦЕНАТА

- КАБЛОВСКА ТВ

- БЕСПЛАТЕН  WIFI

- БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.


Слични понуди

Нова Година Шушањ 2023 - ЦРНА ГОРА

Нова Година Шушањ 2023 - ЦРНА ГОРА

НОВА ГОДИНА ВО ЦРНА ГОРА ТРОДНЕВЕН  ПРЕСТОЈ ВО  х. АДРИА -   ШУШАЊ - БАР ПРОГРАМА 1. Ден 30.12.2022. (петок) СКОПЈЕ – ШУШАЊСостанок на групата  во 20:30 часот пред паркингот на хотел „Русија“.  Тргнување од Скопје во 21:00 часот. 2. Ден 31.12.2022 (сабота) СКОПЈЕ- ШУШАЊПатување преку Кос
Villa Monte Rio

Villa Monte Rio

Локација: Вилата е сместена во централниот дел на Будва, на 500м од плажата. Во близина на Вилата имате многу ресторани, кафулиња, барови, маркети. Главната автобуска станица е на 900м од Вилата. Општи информации: Вилата располага со капацитет од еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби, сопствен пансионски ресторан за 70
Vila BIMBOR

Vila BIMBOR

Локација: Хотелот се наоѓа на главното шеталиште на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува кафетерија, тераса, рецепција. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, мини-кујна/фрижидер, купатило со туш/када, тераса. Спорт и забава: дискотека (во близина).   1/3 апартм
Villa Velzon

Villa Velzon

Локација: Хотелот се наоѓа близу до словенска плажа, на 1.5 километри од Стариот Град Будва. Општи информации: Хотелот поседува ресторан, пицерија, баничарница, бесплатен интернет, бесплатен паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, ТВ, Wi-Fi, опремена кујна, купатило со фен, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек.