logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Aparthotel LARA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Чањ

Локација: Aпартхотелот се наоѓа мирниот дел на Чањ на 80 метри од плажата "Бисерна Обала".

Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 студиа, лифт, рецепција, ресторан, изнајмување чадори и лежалки на рецепција, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, фрижидер, купатило со туш, тераса.

Услуга: Полу пансион/Полн пансион.

 
 
 
Студио/Апартман Услуга 01.06.-11.06.
19.09.-30.09.
11.06.-21.06.
09.09.-19.09.
21.06.-01.07. 
30.08.- 09.09.

01.07.-11.07. 20.08.-30.08

11.07.-21.07., 21.07.-31.07., 31.07.-10.08., 10.08.-20.08.

1/2 HB 16 17 22 25 29
1/3,1/4 HB 16 17 22 25 26
1/2 FB 19 20 25 28 32
1/3, 1/4 FB 19 20 24 26 29
 
*Цена по лице на ден на база полн пансион или полу пансион.
 
FB - полн пансион (ноќевање, 3 оброка).
HB -  полу пансион (ноќевање, појадок/вечера, појадок/ручек, ручек/вечера).
 
 
*Сместување во собите од 12.00 ч., напуштање до 09.00 ч.
 
 
*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
 
-Дете до 3 г. - бесплатно на заедничко легло, не користи никакви услуги.
 
-Дете  3-10 г. - на заедничко легло - се наплатува 50% од цената.
 
-Дете 3-12 г. - на посебно легло - се наплатува 70% од цената.
 
-Дете до 12 г. со 1 возрасен во 1/2 студио - се наплатува 80% од цената.
 
-Туристичка такса: возрасни - 1,50 евра на ден/дете до 12 г. - 0,50 евра на ден/дете 12-18 г. - 1 евро на ден.
 
 
*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.
 

Слични понуди

Lara lux

Lara lux

Локација: Студио-апартмани Лара Лукс се наоѓа во мирниот дел на Чањ на 80 метри од плажата, спроти апартхотелот Лара. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 студиа, рецепција, ресторан, отворен базен со чадори и лежалки кои за гостите се бесплатни, летна градина со игралиште за деца, бесплатен паркинг во гаражите на о
Aparthotel SOLARIS

Aparthotel SOLARIS

Локација: Студио-апартманите се наоѓаат во мирниот ден на Чањ, на 300 метри од плажата и на 200 метри од ресторанот "Лара". Општи информации: Модерно опремени 1/2, 1/3, 1/4 студиа, лифт, рецепција, изнајмување чадори и лежалки на рецепција, паркинг. Сместување: Студиата/апартманитет се опремени со  клима, сателитска
Hotel PALMON BAY

Hotel PALMON BAY

Локација: Aпарт. хотелот се наоѓа на 80 метри од плажата "Бисерна Обала". Општи информации: Хотелот поседува 204 соби и свита, рецепција, лоби-бар, бар покрај базенот, a la carte ресторан со тераса, конференциска сала, приватна плажа, козметички салон, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима/греењ
Hotel MEDITERAN

Hotel MEDITERAN

Локација: Хотелот се наоѓа во Бечиќи на 100 метри од плажата, на 2 километри од Будва. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, приватна плажа, 3 ресторана (само послужување/ a la carte), 2 кафе бара, лоби-бар, аква парк-бар, козметички салон, фризерски салон, конгресен центар, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опр