logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Aparthotel LARA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Чањ

Локација: Aпартхотелот се наоѓа мирниот дел на Чањ на 80 метри од плажата "Бисерна Обала".

Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 студиа, лифт, рецепција, ресторан, изнајмување чадори и лежалки на рецепција, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, фрижидер, купатило со туш, тераса.

Услуга: Полу пансион/Полн пансион.

 

 *Цена по лице на ден, во студио на база ноќевање со доручек/полу пансион и полн пансион.
 
Тип на сместување   Услуга  01.05.-01.06. 01.06.11.06.
1/2   BB 13 14
1/3  HB 15 16
1/4 FB 16 17
 
 
*Цена по лице на ден на база полн пансион или полу пансион.
 
Студио/Апартман Услуга 01.06.-21.06.
09.09.-30.09.
21.06.- 01.07.
30.08.-09.09.
01.07.-11.07. 
20.08.- 30.08.
11-21.07, 21-31.07.
 31.07-10.8, 10-20.08
1/2 HB 16 22 25 27
1/3,1/4 HB 16 20 21 25
1/2 FB 19 24 27 30
1/3, 1/4 FB 19 23 24 27
 
 
FB - полн пансион (ноќевање, 3 оброка).
HB -  полу пансион (ноќевање, појадок/вечера, појадок/ручек, ручек/вечера).
 
 
*Сместување во собите од 12.00 ч., напуштање до 09.00 ч.
 
 
*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
 
-Дете до 2 г. - бесплатно на заедничко легло, не користи никакви услуги.
 
-Дете  2-10 г. - на заедничко легло - се наплатува 50% од цената.
 
-Дете 2-12 г. - на посебно легло - се наплатува 70% од цената.
 
-Дете до 12 г. со 1 возрасен во 1/2 студио - се наплатува 80% од цената.
 
-Туристичка такса: возрасни - 1,50 евра на ден/дете до 12 г. - 0,50 евра на ден/дете 12-18 г. - 1 евро на ден.
 
 
*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.
 

ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето