logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Египет - Хургада - Резултати од пребарувањето

Hotel ALBATROS PALACE RESORT

Hotel ALBATROS PALACE RESORT

Локација: Хотелот е одалечен 10 километри од центарот на Хургада и 8 километри од аеродромот, сметстен покрај прекрасна приватна песочна плажа. Општи информации: Хотелот располага со 7 најразлични ресторани (медитерански, италијански, марокански, германски, азиски, мексикански и Splash snacks ресторан) како и 8 барови (Oriental Palace Ba
Hotel ALBATROS WHITE BEACH RESORT - Memsha

Hotel ALBATROS WHITE BEACH RESORT - Memsha

Локација: Лоциран е на само окулу 5 километри од Нова Марина, а центарот на градот се наоѓа на 9 километри.  Аеродромот  е на окулу 10 минути возење . Општи информации: Овој прекрасен и нов хотел со 5*, се наоѓа во шопинг област на Хургада и се простира на  преубава, бела песочна плажа. Хотелот нуди ноќен клуб, повеќе базен и е eден
Hotel AMWAJ BLUE RESORT - Soma Bay

Hotel AMWAJ BLUE RESORT - Soma Bay

Локација: Сместен во прекрасните природни убавини на Египет, со поглед кон  Црвеното Море, овој хотел ги исполнува највисоките стандарди на светот. На 50 километри од аеродромот во Хургада, на 20 километри од Makadi Bay.  Општи информации: Гостите на хотелот имаат на располагање  3 ресторани, вклучувајќи италијански ресторан на
Hotel BARON PALACE RESORT - Sahl Hasheesh

Hotel BARON PALACE RESORT - Sahl Hasheesh

Локација: Хотелот е лоциран во областа Sahl Hashesh, одалечен 20 километри од центарот на Хургада,на прекрасна песочна плажа долга 600 метри и секако еден од најдобрите хотели во Хургада. Tој е единствениот хотел во Хургада кој има 5 DLX ѕвезди. Општи информации: Хотелот располага со поевеќе ресторани: Red Sea ресторан, Bella Vista ресто
Hotel CLEOPATRA LUXURY RESORT - Makadi Bay

Hotel CLEOPATRA LUXURY RESORT - Makadi Bay

Локација: Лоциран е во Заливот Макади, на 35 километри од Марината во Хургада и на 30 километри од аеродромот, дирекно на приватна, песочна плажа. Општи информации: Гостите на хотелот имаат на располагање  3 ресторани, 8 базени, центар за нуркање, продавници, супермаркет, базар. Сместување: Сите соби се декорирани со топли тонови,
Hotel JAZ MAKADINA

Hotel JAZ MAKADINA

Локација: Jaz Makadina се наоѓа на самата плажа и има  прекрасен  поглед кон Црвеното Море.  На 4 километри од Макади се наоѓа  аква парк со 50 различни слајдови за возрасни и деца. Општи информации: Ресторанот  Ел Масри служи интернационална кујна за појадок, ручек и вечера. Коктели, алкохолни и безалкохолн
Hotel MARRIOTT HURGHADA RESORT

Hotel MARRIOTT HURGHADA RESORT

Локација: Елегантен и луксузен хотел распослан на прекрасна, песочна плажа пред која има мал остров  поврзан со копното со мост. Оддалечен е од центарот на Сакала окулу 5 километри, а од аеродром 7 километри. Општи информации: Во склоп на хотелот има главен ресторан, 2 А ла карт ресторани, 5 барови, (покрај базен и на плажа), дискот
Hotel MINAMARK RESORT & SPA - Sakala

Hotel MINAMARK RESORT & SPA - Sakala

Локација: MinaMark Beach Resort е рај за семејства и парови. Локацијата на хотелот го прави идеален избор за сите кои сакаат да комбинираат релаксација со социјални и спортски активности за време на нивниот одмор. Се нтааоѓа во центарот на енергичната Сакала област на Хургада па гостите во овој хотел се сигурни дека никогаш нема да им недостасуваат
Hotel ROYAL STAR BEACH RESORT - El Dahar

Hotel ROYAL STAR BEACH RESORT - El Dahar

Локација: Овој хотел на плажа се наоѓа во близина на центарот на Хургада, во зоната El Dahar. Нова марина се наоѓа на 4,7 километри од хотелот, а меѓународниот аеродром Хургада е 9 километри. Општи информации:  Хотелот поседува отворен базен, ресторан, приватна плажа и бесплатен Wi-Fi во заедничките простории. Интернационалниот ресторан
Hotel STEIGENBERGER AQUA MAGIC - Memsha

Hotel STEIGENBERGER AQUA MAGIC - Memsha

Локација: Хотелот е потполно реновиран и новоотворен во 2013 година. Се наоѓа во Мемша, пешачка туристичка зона, на 400 метри од приватната, песочна плажа од која го дели улица. Оддалечен е на окулу 5 километри од центарот на Сакала, а околу 6 километри од аеродромот. Општи информации: Хотелот има опремен аква парк со големи тобогани и п
Hotel SUNNY DAYS PALMA DE MIRETTE RESORT

Hotel SUNNY DAYS PALMA DE MIRETTE RESORT

Локација: Лоциран е на 3 километри од центарот на Хургада, има голема лагуна и приватна плажа на Црвено море.  Хотелот е на окулу 10 километри од Аеродромот во Хургада. Општи информации: Во Ресортот секоја вечер се организираат тематски, ориентални забави со стомачни танци, со жива музика, наргиле. Гостите може да се релаксираат во сауна