logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Дома >> Бугарија >> Русалка Ресорт

Бугарија - Русалка Ресорт

РУСАЛКА РЕСОРТ - еден од бисерите на „Rusalka Holidays“ туристичкиот холдниг.
 Комплексот нуди на своите гости 350 летни куќи целосно опремени. Некои куќи се поврзани со внатрешна врата и се погодни за семејства со деца. Обезбеден е паркинг и ограничениот пристап до комплексот гарантира за сигурноста на гостите. Рестораните на комплексот нудат богат избор на Бугарска и Европска кујна. Таму ќе ви бидат понудени секојдневно разни кулинарски специјалитети во чија подготовка можете да учествувате исто така. Терасата на ресторанот „Tauk Liman“ е особено привлечна за гостите на комплексот, бидејќи нуди прекрасен поглед на „Kaliakra Cape“. Во „Taverna Bar“ ќе ви бидат понудени егзотични коктели и гроздобер вина.
Спортските возбудувања во Русалка се една од специфичните карактеристики на одморалиштето. Гости кои бараат активен одмор може да располагаат со 10 тениски игралишта со дрвени подови и 5 црвени глинени тениски игралишта (вклучувајќи 2 со осветлување), мини фудбалски игралишта и одбојкарско игралиште. Стрелаштво и јавањето се меѓу егзотичните забави понудени на гостите, а љубителите на водни спортови можат да уживаат во модерен отворен базен со минерална вода, јахт клуб со едрилици и кајаци и нуркачки центар. Центрите за рехабилитација во Русалка нудат сауни и разни антистресни и рехабилитациони програми.
На радост на децата постои цело мини игралиште со нишалки, лизгалки, затворено игралиште и играчки за различни возрасти. Искусни аниматори се грижат за децата во детскиот уметнички клуб, каде што ја развиваат својата имагинација.
Многуте ноќни забави нема да ги остават гостите досадни. Понатаму, фолклорни емисии и вечери на танц со забавни игри и богата програма за анимација се организираат и изведуваат во специјално изведена сцена или во амфитеатар. Љубовниците на романсата можат да уживаат во сонцето што се издига меѓу многуте убави поморски гребени.

 

 1