logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Бугарија - Велинград - Резултати од пребарувањето

Hotel & Balneo Complex SVETI SPAS

Hotel & Balneo Complex SVETI SPAS

Локација: Хотелот се наоѓа во Велинград, до Чепинска река.   Општи информации: Хотелот располага со рецепција, 2 ресторана, 2 бара, паркинг.   Сместување:  Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, мини-бар, тоалет со туш/када,сеф, Wi-Fi, телефон.   Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион. &n
Hotel & SPA CLUB BOR

Hotel & SPA CLUB BOR

Локација: Хотелот се наоѓа во близина на центарот на Велинград. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион. Спорт и забав
Hotel AQUATONIK

Hotel AQUATONIK

Локација: Хотелот се наоѓа во Велинград, во близина на езерото Клептуза. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, ресторан, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, купатило, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: 
Hotel DVORETSA & SPA

Hotel DVORETSA & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Велинград, во средина на прекрасен боров парк. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, лоби-бар, 3 конфернциски сали, интернет, факс и фотокопирни услуги, Виенска слаткарница, отворен базен, бар покрај базенот, ресторан, ноќен бар, СПА центар. Сместување:  Собите се опремени с
Hotel INFINITY PARK & SPA

Hotel INFINITY PARK & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во мирниот дел на Велинград.   Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, паркинг.   Сместување:  Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, мини-бар, тоалет со туш/када,сеф, Wi-Fi, телефон, тераса.   Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.   Спорт и
Hotel KLEPTUZA & SPA

Hotel KLEPTUZA & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во близина на езерото Клептуза и е опкружен со многу паркови и зеленило. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, лоби-бар, конфернциска сала со капацитет за 120 лица, ресторан, СПА центар, внатрешен и надворешен базен,  бар покрај базенот. Сместување:  Собите се опремени со клима,
Hotel PARK MAXI & SPA

Hotel PARK MAXI & SPA

Локација: Хотелот Макси се наоѓа во срцето на Родопските планини, на највисоката точка на престолнината на СПА центрите на балканот. Општи информации: Хотелот располага со 2 надворешни и 3 внатрешни базени, 2 ресторана, бар во СПА центарот, кафе бар, детско катче, фризерски салон, СПА центар, заграден паркинг, продавница за облека од мар
Hotel ROYAL SPA

Hotel ROYAL SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Велинград, во средина на прекрасен боров парк. Општи информации: Хотелот располага со 55 стандардни соби, 44 луксузни соби и 12 апартмана, рецепција, лоби-бар, ресторан, градина, салон за убавина,  продавница, конференциска сала, најголем СПА центар во Бугарија. Сместување:  Собите се
Hotel VELINA

Hotel VELINA

Локација: Хотелот се наоѓа во Велинград, во средина на боровата шума, над езерото Клептуза.  Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан со класична бугарска и европска кујна, лоби-бар, СПА центар, летна градина, конференциска сала за 80 лица, сопствен паркинг.    Комплетно е реновиран во 2007 година. Сместување:&nbs