logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


МИЛАНО - ПРЕСТОЛНИНА НА МОДАТА - СО АВИОН zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Екскурзии
Место: Италија

СОФИЈА - МИЛАНО - КОМО - БРУНАТЕ - ТОРИНО - МИЛАНО - СОФИЈА

4 ДЕНА СО АВИОНСКИ ПРЕВОЗ!

 

ДЕН 1. СОФИЈА - МИЛАНО

19.05 ч. - Поаѓање од Терминал 2 на аеродромот во Софија со лет на авиокомпанијата "Bulgaria air" за Милано. 20.15 ч. - пристигнување на аеродромот Малпенса во реонот на Милано. Трансфер до хотелот. Сместување. Ноќевање.

 

ДЕН 2. КОМО - БРУНАТЕ

Појадок. Пешачка тура низ историскиот центар на Милано: замокот на фамилијата Сфорца; Миланската катедрала; пасажот "Виторио Емануеле"; Музичкиот театар "Ла Скала". Слободно време во Милано. По избор целодневна екскурзија до Комо и Брунате (околу 6 часа). Поаѓање за Комо. Пешачка тура во Комо, лоциран на југозападниот брег на истоименото езеро: плоштад "Кавур"; Споменикот на отпорот; Храмот "Волтиано". По избор искачување со запчеста железница до Брунате. Самото гратче се наоѓа на прекрасно место каде што има прекрасен поглед на целото езеро, оттука почнуваат и многу трекинг патеки. Ноќевање.

 

ДЕН 3. ТОРИНО

Појадок. Слободно време во Милано. По избор целодневна екскурзија до outlet "Vicolungo" и Торино - индустриски, деловен и културен центар во Северна Италија, главен град на Пиемонт. Пешачка тура: плоштад "Пјаца Кастело" со Палаццо Мадама - ​​резиденција на кралиците вдовици од 17 век; Палаццо Реале - кралска резиденција до 1865 г .; црквата "Сан Лоренцо", изградена во 17 век; Катедралата од 15 век, посветена на св. Јован Крстител; "Виа Гарибалди" - најпознатата трговска улица. Враќање во Милано. Ноќна прошетка до Навили, населба која била создадена околу поранешните канали, кои што го снабдувале Милано со вода за пиење и го бранеле градот од непријателски напади. Денес, тоа е епицентарот на ноќниот живот, каде што покрај двата главни канала, Navíléo Grande и Navílée Pauze, постојат многу атрактивни барови и одлични ресторани кои нудат локални и интернационални кујни (потребен е градски превоз).Ноќевање.

 

ДЕН 4. МИЛАНО - СОФИЈА

Појадок. Напуштање на хотелот (куферите ќе бидат во хотелот заклучени во соба за багав). Слободно време или по желба целоднењна екскурзија до Верона. Пешачка прошетка во историскиот центар на градот: Арена до Верона - еден од најзачуваните римски театри во Европа, плоштад "Бра" - најголемит плоштад во Верона, Ќуќата на Јулија, плоштад "Деле Ербе" - стариот римски форум. Слободно време. Враќање во хотелот. Трансфер до аеродромот Малпенса во реонот на Милано. 21.05 ч. - Лет на авиокомпанијата "Bulgaria air" за Софија. 00.05. - Пристигнување на аеродромот во Софија.

 

*ХОТЕЛ "IBIS MILANO CA GRANDA" 3 *

Локација: Хотелот се наоѓа на150 метри од метростаницата Ca Granda од каде што може многу лесно да се стигне до центарот на градот и до неговите основни атракции кои се оддалечени на 3 километри.

Општи информации:  Хотелот поседува 144 соби, рецепција, сеф, бар, ресторан, 3 конференциски сали, паркинг. Дозволени се миленичиња, со доплата.

Сместување: Собите се опремени  клима, ТВ, телефон, Wi-Fi, пегла (на рецепција), купатило, фен.

Услуга: појадок - кроасани, топли пијалоци, месни деликатеси, колбаси, сирења, овошје и др.

 

06.04.18 355
04.05.18 389
20.07.18 389
21.09.18 375
16.11.18 355
07.12.18 365

 

Двокреветна соба со разделени легла
вклучено во цената
Двокреветна соба со француски лежај/брачен кревет
вклучено во цената
Дополнително трето легло
вклучено во цената
Еднокреветна соба
+ 102 евра

 

 

*ВО ЦЕНАТА  Е ВКЛУЧЕНО:

-Авионски билет и аеродромски такси Софија - Милано - Софија на авиокомпанијата "Bulgaria Air".
 
-Групов транфер аеродром - хотел - аеродорм. 
 
-Чекиран багаж до 23 кг. и рачен багаж до 10 кг.
 
-3 ноќевања со појадок во хотел Ibis Milano Ca 'Granda 3 * (или сличен) во Милано .
 
-Пешачка тура на историскиот центар на Милано.

-Патничко осигурување со покритие до 30 000 EUR на осигурителна компанија "Кроација осигурување". 

 

*ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

-Такса престој(Туристичка такса за ноќевање во Милано, која се плаќа на рецепција на секој хотел - 2-4 EUR /по лице на ден (во хотел 2 * и 3 *) и 4-6 EUR /по лице на ден (во хотел 4 *).

-Целодневна екскурзија до outlet "Vicolungo" и Торино.

-Целодневна екскурзија до Брунате и Комо.

-Целодневна екскурзија до Верона.

-Влезници за други музеи, објекти и манифестации кои се посетуваат по избор и градски транспорт.

-Трошоци од личен карактер.

 
 
*ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ:
 
Целодневна екскурзија до outlet "Vicolungo" и Торино (при минимум 20 туристи)
54
Целодневна екскурзија до Брунате и Комо (при минимум 20 туристи)
28
Целодневна екскурзија до Верона (при минимум 20 туристи)
53
 
 
 
*За да се реализираат дополнителните услуги и настани по програмата, е потребно да се најават уште при склучувањето на договорот за организирано патување, бидејќи нивното спроведување е поврзано со првичните резервации.
 
*Можна е промена во распоредот на летови од страна на авиокомпанијата.
 
*Нема медицински и здравствени услови, поврзани со патувањето.
 
*Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 

ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето