logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


МИЛАНО - ПРЕСТОЛНИНА НА МОДАТА - СО АВИОН zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Екскурзии
Место: Италија

СОФИЈА - МИЛАНО - ТОРИНО - ЛУТАНО - КОМО - СОФИЈА

4 ДЕНА СО АВИОНСКИ ПРЕВОЗ!

 

ДЕН 1. СОФИЈА - МИЛАНО

15.50 ч. - Поаѓање од Терминал 2 на аеродромот во Софија со лет на авиокомпанијата "Bulgaria air" за Милано. 17.00 ч. - пристигнување на аеродромот Малпенса во реонот на Милано. Трансфер до хотелот. Сметување. Пешачка тура низ историскиот центар на Милано: замокот на фамилијата Сфорца; Миланската катедрала; пасажот "Виторио Емануеле"; Музичкиот театар "Ла Скала". Слободно време. Слободно време. Ноќевање.

 

ДЕН 2. ТОРИНО

Појадок. Слободно време во Милано. По избор целодневна екскурзија до outlet "Vicolungo" и Торино - индустриски, деловен и културен центар во Северна Италија, главен град на Пиемонт. Пешачка тура: плоштад "Пјаца Кастело" со Палаццо Мадама - ​​резиденција на кралиците вдовици од 17 век; Палаццо Реале - кралска резиденција до 1865 г .; црквата "Сан Лоренцо", изградена во 17 век; Катедралата од 15 век, посветена на св. Јован Крстител; "Виа Гарибалди" - најпознатата трговска улица. Ноќевање.

 

ДЕН 3. ЛУГАНО - КОМО

Појадок. Слободно време во Милано. По избор целодневна екскурзија до Лугано и Комо. Поаѓање за Лугано - еден од најзелените градови во Јужна Швајцарија, лоциран на езерото Лугано, познат по своите прекрасни италијански палати. Поаѓање за Комо. Попладне пешачка тура во Комо, лоциран на југозападниот брег на истоименото езеро: плоштад "Кавур"; Споменикот на отпорот; Храмот "Волтиано". По избор искачување со запчеста железница до Брунате. Самото гратче се наоѓа на прекрасно место каде што има прекрасен поглед на целото езеро, оттука почнуваат и многу трекинг патеки. Ноќевање.

 

ДЕН 4. МИЛАНО - СОФИЈА

Појадок. 09.00 ч. - Трансфер до аеродромот Малпенса во реонот на Милано. 12.20 ч. - Лет на авиокомпанијата "Bulgaria air" за Софија. 15.20. - Пристигнување на аеродромот во Софија.

 

*ХОТЕЛ "IBIS MILANO CA GRANDA" 3 *

Локација: Хотелот се наоѓа на150 метри од метростаницата Ca Granda од каде што може многу лесно да се стигне до центарот на градот и до неговите основни атракции кои се оддалечени на 3 километри.

Општи информации:  Хотелот поседува 144 соби, рецепција, сеф, бар, ресторан, 3 конференциски сали, паркинг. Дозволени се миленичиња, со доплата.

Сместување: Собите се опремени  клима, ТВ, телефон, Wi-Fi, пегла (на рецепција), купатило, фен.

Услуга: појадок - кроасани, топли пијалоци, месни деликатеси, колбаси, сирења, овошје и др.

 

06.04.18 355
04.05.18 355
20.07.18 355
21.09.18 355

 

Двокреветна соба со разделени легла
вклучено во цената
Двокреветна соба со француски лежај/брачен кревет
вклучено во цената
Дополнително трето легло
вклучено во цената
Еднокреветна соба
+ 102 еур.

 

 

*ВО ЦЕНАТА  Е ВКЛУЧЕНО:

-Авионски билет и аеродромски такси Софија - Милано - Софија на авиокомпанијата "Bulgaria Air".
 
-Групов транфер аеродром - хотел - аеродорм. 
 
-Чекиран багаж до 23 кг. и рачен багаж до 10 кг.
 
-3 ноќевања со појадок во хотел Ibis Milano Ca 'Granda 3 * (или сличен) во Милано .
 
-Пешачка тура на историскиот центар на Милано.

-Патничко осигурување со покритие до 30 000 EUR на осигурителна компанија "Кроација осигурување". 

 

*ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

-Такса престој(Туристичка такса за ноќевање во Милано, која се плаќа на рецепција на секој хотел - 2-4 EUR /по лице на ден (во хотел 2 * и 3 *) и 4-6 EUR /по лице на ден (во хотел 4 *).

-Целодневна екскурзија до outlet "Vicolungo" и Торино.

-Целодневна екскурзија до Лугано и Комо.

-Влезници за други музеи, објекти и манифестации кои се посетуваат по избор и градски транспорт.

-Трошоци од личен карактер.

-Трансфер Скопје - аеродром Софија - Скопје (при минимум 6 души).
 
 
 
*ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ:
 
Трансфер Скопје - аеродром Софија - Скопје (при минимум 6 души)
 
40
Целодневна екскурзија до outlet "Vicolungo" и Торино (при минимум 20 туристи)
 
54
Целодневна екскурзија до Лугано и Комо (при минимум 20 туристи)
 
49
 
 
 
*За да се реализираат дополнителните услуги и настани по програмата, е потребно да се најават уште при склучувањето на договорот за организирано патување, бидејќи нивното спроведување е поврзано со првичните резервации.
 
*Можна е промена во распоредот на летови од страна на авиокомпанијата.
 
*Нема медицински и здравствени услови, поврзани со патувањето.
 
*Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 

ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето