logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Мајските Празници на Островот САНТОРИНИ zvezdazvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Екскурзии
Место: Грција
 
Мајски празници во чартер програма од островот Санторини од Софија
 
4 дена / 3 ноќевања, Датуми: 28.04 - 01.05 и 04.05-07.05
 
 
Организирана патна програма:
 
ДЕН 1
 
Заминување од аеродром Софија со директен чартер лет.Сместување (check-in по 14:00 - пријавување е по пристигнување). Ноќевање.
 
ДЕН 2
 
Слободен ден. Изборно: дополнителна екскурзија - панорамска турнеја на островот. Ќе имате шанса да го доживеете овој волшебен остров, да ги вкусите локалните вина, да уживате во незаборавните зајдисонца. Ноќевање.
 
ДЕН 3
 
Слободен ден. Можност за дополнителна екскурзија - крстарење со посета на вулканот Неа Камени. Ноќевање.
 
ДЕН 4
 
Ослободување на собите до 12:00 часот, можност да го напуштите багажот на рецепција. Трансфер до аеродромот Фира за враќање во Бугарија.
 
 

*ХОТЕЛИ ВО ПРОГРАМАТА:

1.Хотел „Alia“ 3* -Мал хотел се наоѓа 250 метри од црна песочна плажа и 500 метри од центарот на одморалиштето село Камари. Се наоѓа во подножјето на планината Тира, 3 км од аеродромот и 12 км од пристаништето.Поседува надворешен базен. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, фрижидер/кујна, сеф, тоалет, фен. 

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 28.02!

Период 28.04- 01.05 04.05-07.05 28.04- 01.05  04.05-07.05 28.04- 01.05  04.05-07.05 28.04- 01.05  04.05-07.05
апартман 4 возрасни      
1068 1130
1/2 соба - море 2 возрасни 2 возрасни+1 дете(2-4)
554 591 769 806
1/2 стандард соба 2 возрасни  2 возрасни+1 дете(2-4)   2 возрасни+1 дете(4-12) 
537 552 759 774 793 812
студио 2 возрасни   2 возрасни+1 дете(2-4)   2 возрасни+1 дете(4-12)   3 возрасни  
548 567 769 788 807 838 807 838
1/3 соба 3 возрасни     
793 812

 

2.Хотел „Nissos Thira“ 2* -Хотелот е во тивка централна локација во главниот град Фира, 5 минути пешачење од Калдера.Поседува надворешен базен. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 28.02!

Период 28.04- 01.05 / 04.05-07.05 
1/2 соба 2 возрасни 2 возрасни+1 дете(2-4)    2 возрасни+1 дете(4-12)   
616 841 891
1/1 соба 1 возрасен  
342
1/3 соба 3 возрасни 
891

 

3.Хотел „Aegean Plaza“ 4* -Хотелот се наоѓа на 30 метри од песочната плажа Камари, на источниот брег на островот Санторини, на 4 километри од аеродромот, 7 километри од главниот град Фира. Многу ресторани и продавници се во близина. Целосно реновиран во 2014 година. Поседува 3 надворешни базени, детски базен, сауна, џакузи, фитнес центар, ресторан, бар. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 28.02!

Период 28.04- 01.05  / 04.05-07.05 
1/2 стандард соба 2 возрасни 2+1 возрасни  2 возрасни+1 дете (2-4) 2 возрасни+1 дете (4-13)   
688 1018 929 1000
1/2 супериор соба 2 возрасни  2+1 возрасни   2 возрасни+1 дете (2-4)  2 возрасни+2 деца (2-4)   2 возрасни+1 дете (4-13)   2 возрасни+2 деца (4-13)    2 возрасни+2 деца (2-4)(4-12)   
775 1106 1000 1225 1086 1396 1311
1/1 соба 1 возрасен  
466

 

4.Хотел „King Thira“ 2* -Хотелот се наоѓа 400 метри од центарот на Фира - главниот град на островот Санторини. Собите се опремени со клима, ТВ,  телефон, фрижидер, тоалет, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 28.02!

*Цена за 2 возрасни - 28.04- 01.05 - 600 евра  / 04.05-07.05 - 637 евра.

 

5.Хотел „Margarita“ 2* - Хотелот се наоѓа во одморалиштето Фиростефани (50 метри од Калдера), 850 метри од центарот на Фира, 7 км од аеродромот и 13 км од пристаништето. Поседува надворешен базен, детски базен, бар. Собите се опремени со клима, ТВ,  телефон, Wi-Fi, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

*Цена за 2 возрасни - 28.04- 01.05 - 627 евра  / 04.05-07.05 - 627 евра.

 

6.Хотел „Sunrise“ 2* - Хотелот се наоѓа во централниот дел на главниот град Фира, во близина на продавници и ресторани. 5 км од аеродромот, 5 км од најблиската плажа. Поседува надворешен базен, 2 бара, паркинг. Собите се опремени со клима, ТВ,  телефон, Wi-Fi, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

*Цена за 2 возрасни - 28.04- 01.05 - 633 евра  / 04.05-07.05 - 633 евра.

 

7.Хотел „Krokos Villas“ 3* - Хотелот се наоѓа во Имеревили на островот Санторини. Се наоѓа на калдералните карпи, нудејќи прекрасни панорамски поглед на вулканот и Егејското Море. Главниот град на Санторини - Фира е само 2 километри. Поседува надворешен базен, џакузи, бар, паркинг. Собите се опремени со клима, ТВ,  телефон, Wi-Fi, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 30.03!

*Цена за 2 возрасни - 28.04- 01.05 - 830 евра  / 04.05-07.05 - 830 евра.

 

8.Хотел „El Greco“ 4* - Хотелот се наоѓа во центарот на одморалиштето Фира на островот Санторини, на 5 километри од аеродромот. Поседува 4 надворешни базени, детски базен, џакузи, бар, ресторан, сауна, фитнес центар, паркинг. Собите се опремени со клима, ТВ,  телефон, Wi-Fi, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 15.02!

*Цена за 2 возрасни - 28.04- 01.05 - 724 евра  / 04.05-07.05 - 992 евра.

 

9.Хотел „Theoxenia“ 4* -Хотелот се наоѓа во Фира, со поглед кон морето и вулканот. Поседува базен (во соседниот хотел), џакузи, бар. Собите се опремени со клима, ТВ,  телефон, Wi-Fi, мини-бар, сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 30.03!

*Цена за 2 возрасни - 28.04- 01.05 - 744 евра  / 04.05-07.05 - 852 евра.

 

10.Хотел „Santorini Palace“ 4* - Хотелот се наоѓа 700 метри од центарот на Фира - главниот град на островот Санторини, 7 км од аеродромот.Поседува надворешен базен, бар, ресторан, сауна, фитнес центар, парна бања, џакузи, паркинг. Собите се опремени со клима, ТВ,  телефон, Wi-Fi, мини-бар, сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 28.02!

*Цена за 2 возрасни - 28.04- 01.05 - 748 евра  / 04.05-07.05 - 832 евра.

 

11.Хотел „Panorama Botiquie“ 4* - Хотелот се наоѓа во центарот на Фира, 10 минути возење од аеродромот и 15 минути од пристаништето. Поседува бар. Собите се опремени со клима, ТВ,  телефон, Wi-Fi, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 31.01!

*Цена за 2 возрасни - 28.04- 01.05 - 1074 евра  / 04.05-07.05 - 1074 евра.

 

12.Хотел „Majestic“ 5* - Хотелот се наоѓа на почетокот на градот Фира и 500 метри од центарот, 7 км од аеродромот и 9 км од пристаништето. Поседува 3 базена, детски базен, 2 ресторана, 3 бара, џакузи, сауна, фитнес центар. Собите се опремени со клима, ТВ,  телефон, Wi-Fi, мини-бар, сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 30.03!

*Цена за 2 возрасни - 28.04- 01.05 - 940 евра  / 04.05-07.05 - 1013 евра.

 
 
 
*ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
 
-Aвионски билет Софија - Санторини - Софија со вклучени аеродромски такси 90 евра од 09.11.17 / предмет на ресертификацијa.
 
-Tрансфер на аеродроми - хотел - аеродром.
 
-3 ноќевања во избраниот хотел со соодветна угостителска база.
 
-Здравствено осигурување од 10.000 евра.
 
 
*ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
 
-Дополнителни патувања - пријавени и платени однапред од страна на Бугарија, најмалку 15 дена пред поаѓање. Можно е да се префрлат екскурзии по ден.

-Наплата на гориво - авиокомпаниите имаат право да наплаќаат надоместок за гориво поради постојано менување на цените на горивото. Во овој случај цената на пакетот исто така се менува. Надоместокот за гориво се должи за сите резервации за летот, без разлика кога биле направени. Информациите за цената на горивото ќе бидат објавени 21 ден пред датумот на летот, за кои корисниците ќе бидат известени и ќе можат да платат надоместок за гориво до 7 дена пред патувањето / претплатата помалку од 21 ден пред да се примени и летот декларираниот надоместок за гориво за овој лет, доколку го има.
 
-Лични трошоци.

*Градски данок. Платени на сајт во хотелот како што следува:

-5 * хотели - 4 евра / соба / ноќ.
 
-4 * хотели - 3 евра / соба / ноќ.
 
-3 * хотели - 1.50 евра / соба / ноќ.
 
-2 * и 1 * хотели хотели - 0,50 евра / соба / ноќ.
 

Распоред на лет: Ќе биде објавен дополнително.


Информации за превозникот: авиокомпанија "Бугарија Ер". Тип на авион: Ербас А320
Времето на летот е во локално време. Нема временска разлика помеѓу Бугарија и Грција.


Начин на плаќање: Депозит - 30%. Целосно плаќање до 21 ден пред заминувањето.

                       

Програмата се спроведува со минимум 60 регистрирани туристи. Доколку не се собере потребниот број туристи и програмата нема да се реализира, платени туристи ќе бидат информирани 21 ден пред датумот на заминување.

ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето