logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Studios ASTERIA Hotel - Edipsos zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Евиа

Локација: Хотелот се наоѓа во срцето на бањскиот град Едипсос, на само 50 метри од плажата и на 100 метри од топлите извори. Со една кратка прошетка ќе се најдете во близина на пазарот и многубројните ресторани со вкусна храна.

Општи информации:

 • Хотелот располага со рецепција секогаш достапна за гостите
 • Своето утринско кафе може да го испиете во прекрасната цветна градина која ја има хотелот или од својот приватен балкон. Градината изобилува со многу зеленило и цвеќе и е идеално за релаксација, за вашиот доручек, да прочитате некоја книга и сл. Исто така на располагање ја имате BBQ скарата за вашиот семеен ручек или вечера.
 • Исто така дел од својот ден можете да го искористите во уживање со некој топол или ладен пијалок во стилски декориран бар кој ви го нуди хотелот.
 • Ако сакате да бидете во форма и да го подобрите вашиот тонус – хотелската фитнес сала ке ви овозможи одлични услови за тренинг.
 • Зоната за релаксација вклучува соба за масажи каде ке можете да се релаксирате и уживате во различни видови масажи.

 

Додатни услуги: лифт, слободно користење на скара во градината, слободен паркинг, бесплатно изнајмување на велосипеди, слободна употреба на компјутер, печатач и факс, бесплатна услуга за будење преку телефонски повик, трансвер до аеродром, складирање на багаж.

Сместување:  Хотелот располага со 20 студиа, двокреветни или трокреветни соби стилски средени, нудејќи ја удобноста и пријатното опкружување во кое можат да уживаат гостите. Сите соби имаат модерна кујна во која можете да уживате во првото утринско кафе и доручек, и балкон со поглед на самиот град или на море.

Сите соби се опремени со:

 • Room service
 • Клима уреди
 • Телевизор LCD
 • Wi-fi
 • Комплетно опремена кујна
 • Фен за коса

 

Услуга: ноќевање/ ноќевање со доручек.

 

 

 


Слични понуди

Agios Nikolaos Hotel

Agios Nikolaos Hotel

Локација: Се наоѓа на 2,5 км од Едипсос Лутра, во центарот на Агиос Николаос на 50 м од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 21 соба, рецепција, паркинг, градина, игралиште.  Сместување: Секоја соба поседува клима, ТВ, фрижидер, тоалет со туш кабини, балкан, Wi-Fi.          
Hotel DIETHNES - Едипсос

Hotel DIETHNES - Едипсос

Локација: Се наоѓа во центарот на Едипсос, на 220 метри од топлите извори и плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, бар, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, телефон, фрижидер, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Само ноќевање/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и