logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Studios ASTERIA Hotel - Edipsos zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Евиа

Локација: Хотелот се наоѓа во срцето на бањскиот град Едипсос, на само 50 метри од плажата и на 100 метри од топлите извори. Со една кратка прошетка ќе се најдете во близина на пазарот и многубројните ресторани со вкусна храна.

Општи информации:

 • Хотелот располага со рецепција секогаш достапна за гостите
 • Своето утринско кафе може да го испиете во прекрасната цветна градина која ја има хотелот или од својот приватен балкон. Градината изобилува со многу зеленило и цвеќе и е идеално за релаксација, за вашиот доручек, да прочитате некоја книга и сл. Исто така на располагање ја имате BBQ скарата за вашиот семеен ручек или вечера.
 • Исто така дел од својот ден можете да го искористите во уживање со некој топол или ладен пијалок во стилски декориран бар кој ви го нуди хотелот.
 • Ако сакате да бидете во форма и да го подобрите вашиот тонус – хотелската фитнес сала ке ви овозможи одлични услови за тренинг.
 • Зоната за релаксација вклучува соба за масажи каде ке можете да се релаксирате и уживате во различни видови масажи.

 

Додатни услуги: лифт, слободно користење на скара во градината, слободен паркинг, бесплатно изнајмување на велосипеди, слободна употреба на компјутер, печатач и факс, бесплатна услуга за будење преку телефонски повик, трансвер до аеродром, складирање на багаж.

Сместување:  Хотелот располага со 20 студиа, двокреветни или трокреветни соби стилски средени, нудејќи ја удобноста и пријатното опкружување во кое можат да уживаат гостите. Сите соби имаат модерна кујна во која можете да уживате во првото утринско кафе и доручек, и балкон со поглед на самиот град или на море.

Сите соби се опремени со:

 • Room service
 • Клима уреди
 • Телевизор LCD
 • Wi-fi
 • Комплетно опремена кујна
 • Фен за коса

Услуга: ноќевање/ ноќевање со доручек.

 

Астериа

месец

мај

јуни

јули

август

септември

термин

24

31

7

14

21

28

5

12

19

26

2

9

16

23

30

6

13

20

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

Цена по лице ВВ

133€

133€

140€

149€

149€

149€

155€

193€

193€

193€

193€

262€

262€

262€

262€

/

/

/

Цена по лице Ro

117€

117€

117€

133€

133€

133€

139€

177€

177€

177€

177€

235€

258€

258€

258€

/

/

/

Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевања/8 дена со вклучен појадок ВВ или без појадок RO.
 
Попусти и доплати:
Дете до 2,99 год. - бесплатно
Дете (3-6,99год.) со двајца возрасни - 50% од целосната сума 
Туристичка такса во студија и апартмани изнесува 0,50€, а во хотелите 1,50€ дневно.
 
 
 
 
АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ 50€ (35€ за деца 02-12 год.)

– Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

Слични понуди

Park Hotel, Агиос Николаос

Park Hotel, Агиос Николаос

Локација: Хотелот се наоѓа во прекрасно и мирно место на само 150 метри од плажа и на 1,5 км од Едипсос. Општи информации: Хотелот располага со 14 соби, рецепција, голема градина за релаксација. Сместување: Сите соби на хотелот имаат свој балкон, кујна, клима, WiFi и ТВ Услуга: ноќевање/ ноќевање со доручек.   Парк хотел месе
Hotel PALATINO - Edipsos

Hotel PALATINO - Edipsos

Локација: Хотелот е централно лоциран во централниот дел на Едипсос, само 10 метри од плажа и на кратко растојание од познатите термални извори. Општи информации: Сите соби се стилски средени со големи балкони кои имаат поглед на море и на самиот град, сателитска ТВ, фрижидер, фен, Wi-Fi, клима уред, туш кабини, централно греење, телефон, сеф.
Hotel PARALIO ROOMS - Ореои

Hotel PARALIO ROOMS - Ореои

Локација: Се наоѓа на 20 метри од пристаништето во Ореои. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, паркинг, градина, масажи. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Само ноќевање.     Паралио месец мај јуни јули