logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Мајски празници со чартер програма на островот Санторини од Софија. zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Екскурзии
Место: Грција

4 дена / 3 ноќевања, Датуми: 30.04-03.05 и 03.05-06.05

 

Информации за организирано патување:

 

1 Ден: Тргнување од аеродромот во Софија со директен чартер лет. Сместување (check-in е после 14:00 во случај на достапност на соби - пријавување е по пристигнување). Преноќување.

2 Ден: Слободен ден. Можност за дополнителна екскурзија - панорамска турнеја на островот. Ќе имате можност да го доживеете овој фасцинантен остров, да ги вкусите локалните вина, да уживате во незаборавното зајдисонце. Ноќевање.

3 Ден: Слободен ден. Можност за дополнителна екскурзија - крстарење со посета на вулканот Неа Камени. Ноќевање.

4 Ден: Одјава до 12:00, можност за оставање на багажот на рецепција. Трансфер до аеродромот Фира. Враќање во Бугарија.

 

Рапоред на летови

Датум

Лет

Од аеродром

полетување

пристигање

На аеродром

30.04.19

BUC 937

Софија (терминал 1)

10:00

11:45

Санторини

03.05.19

BUC 938

Санторини

12:35

14:20

Софија (терминал 1)

 

Датум

Лет

Од аеродром

полетување

пристигање

На аеродром

03.05.19

BUC 937

Софија (терминал 1)

10:00

11:45

Санторини

06.05.19

BUC 938

Санторини

12:35

14:20

Софија (терминал 1)

Информации за превозникот: авиокомпанија "Бугарија воздухопловна повелба". Тип на авион: MD82

* Времето на летот е во локално време. Нема временска разлика помеѓу Бугарија и Грција.

Начин на плаќање: Депозит 30%. Целосно плаќање до 21 ден пред заминувањето.

Програмата се спроведува со минимум 60 регистрирани туристи. Доколку не се подигне потребниот број туристи и програмата нема да заврши, лица кои имаат платено ќе бидат информирани 21 ден пред датумот на заминување.

 

Студио - стандарт, цени за 3 ноќевања

 Датум

2 возрасни

1 возрасен

3 возрасни

2возрасни+1дете(2-12)

 03.05.2019

608 €

362 €

897 €

897 €

 

Апартман - мезонет, цени за 3 ноќевања

Датум

4 возрасни

03.05.2019

1195 €

Цените вклучуваат:

  • авионски билет Софија - Санторини - Софија со вклучени аеродромски такси 90 евра од 09.11.18 / предмет на ре-сертификација /
  • трансфер аеродром - хотел - аеродром
  • 3 ноќевања во хотел VIP Prive Suites ***(ex. Athanasia) со соодветна угостителска база
  • здравствено осигурување, покривање на 10.000 €

Цените не вклучуваат:

  • дополнителни патувања
  • надоместок за гориво - авиокомпаниите имаат право да наплаќаат надоместок за гориво поради постојано менувачките цени на горивото. Во овој случај, цената на пакетот исто така се менува. Надоместокот за гориво се должи за сите резервации за летот, без разлика кога биле направени. Информации за вредноста на гориво такса ќе бидат објавени 21 дена пред датумот на летот, за што клиентите ќе бидат известени и ќе можат да платат за гориво такса до 7 дена пред патувањето / за резервации помалку од 21 дена пред летот исто така ќе важи декларираниот надоместок за гориво за овој лет, доколку го има.

Слични понуди

ВЕЛИГДЕН во ЕДИПСОС на островот ЕВИА   Бања на море

ВЕЛИГДЕН во ЕДИПСОС на островот ЕВИА Бања на море

ПРОГРАМА 1.Ден 26.04.2019  (петок) СКОПЈЕ - ЕВИА Тргнување од Скопје во 01:00 часот од пред паркингот на хотел „Русија“. Патување преку преминот Богородица низ Грција со кратки попатни застанувања за одмор. Во утринските часови пристигнување во местото Глифа. Качување на траект. Возењето трае 30 минути. Симнување во местото A
8ми МАРТ ВО ИСТАНБУЛ

8ми МАРТ ВО ИСТАНБУЛ

8ми МАРТ ВО ИСТАНБУЛ! Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја, шопинг и флерт на два континенти. 08.03.2018 –11.03.2018 / 4 дена / 2 ноќевања 80 евра (факултативи и влезници + 85 евра)   Ден 1. (08.03.2018 - четврток) – Скопје – Грц
Индија - златниот триаголник Гарантирани места!

Индија - златниот триаголник Гарантирани места!

Софија – Истанбул – Делхи – Агра – Таџ Махал – Древната моголска престолнина Фатехпур Сикри – Џајпур – Делхи – Истанбул – Софија   ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден Софија – Истанбул Поаѓање од аеродромот во Софија во 10.05 ч. за Истанбул со лет на авиокомпанијата "Turkish Airlin