logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


HVD Miramar zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Обзор

Локација:. Хотелот се наоѓа на 1 минута пешачење до самата плажа. Располага со неколку објекти за релаксација и ужива прекрасна локација на песочната плажа на Обзор.

Општи информации: внатрешен и надворешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, паркинг, ресторан.

 Сместување: располага со двокреветни соби и апартмани со 1 спална соба кои се комфорно опремени со модерен стил.

 Спорт и забава: надворешно катше за деца, зона за релаксација, продавница подароци, простории за не пушачи, аеробик на плажа, приватна плажа, тенис, пикадо, пинг-понг, изнајмување велосипеди, изнајмување коли.

 

HVD Miramar 4* UAI
DBL соба со поглед кон парк (2/2+1/3)  03.05-22.05 23.05-10.06 11.06-19.06 20.06-09.07 10.07-27.08 28.08-03.09 04.09-11.09 12.09-30.09 01.10-10.10
п.п. DBL соба со поглед кон парк  UAI 51 64 83 94 112 94 83 64 51
DBL соба со поглед кон парк соба /2 лица/ 101 129 166 189 223 189 166 129 101
DBL соба со поглед кон парк  + дополнително легло /3 лица/ 137 174 224 255 301 255 224 174 137
1 возрасен + 1 детe (02-12.99) 101 129 166 189 223 189 166 129 101
1 возрасен + 2 деца (02-12.99) 101 129 166 189 223 189 166 129 101
2 возрасени + 1 детe (02-12.99) 101 129 166 189 223 189 166 129 101
DBL SIDE соба со поглед кон морето (2/2+1/3)  03.05-22.05 23.05-10.06 11.06-19.06 20.06-09.07 10.07-27.08 28.08-03.09 04.09-11.09 12.09-30.09 01.10-10.10
п.п. DBL SIDE соба со поглед кон морето  UAI 54 68 85 98 115 98 85 68 54
DBL соба со страничен поглед кон море  соба /2 лица/ 108 136 170 196 230 196 170 136 108
DBL SIDE соба со поглед кон морето  + дополнително легло /3 лица/ 146 183 230 264 311 264 230 183 146
1 возрасени + 1 деца (02-12.99) 108 136 170 196 230 196 170 136 108
1 возрасен + 2 деца (02-12.99) 108 136 170 196 230 196 170 136 108
2 возрасени + 1 детe (02-12.99) 108 136 170 196 230 196 170 136 108
SGL соба со поглед кон парк (1)  03.05-22.05 23.05-10.06 11.06-19.06 20.06-09.07 10.07-27.08 28.08-03.09 04.09-11.09 12.09-30.09 01.10-10.10
SGL соба со поглед кон парк 58 83 101 118 140 118 101 83 58
DBL SUPERIOR  соба (2+2/3+1)  03.05-22.05 23.05-10.06 11.06-19.06 20.06-09.07 10.07-27.08 28.08-03.09 04.09-11.09 12.09-30.09 01.10-10.10
п.п. DBL SUPERIOR UAI 60 81 97 115 133 115 97 81 60
DBL SUPERIOR соба /2 лица/ 150 201 242 288 334 288 242 201 150
DBL SUPERIOR + дополнително легло /3 лица/ 161 217 261 311 360 311 261 217 161
2 возрасени + 2 деца (02-12.99) 150 201 242 288 334 288 242 201 150
3 возрасени + 1 детe (02-12.99) 161 217 261 311 360 311 261 217 161
апартман со 1 спална соба (2+2/3+1)  03.05-22.05 23.05-10.06 11.06-19.06 20.06-09.07 10.07-27.08 28.08-03.09 04.09-11.09 12.09-30.09 01.10-10.10
п.п. апартман со 1 спална соба UAI 71 100 125 143 164 143 125 100 71
изнајмување апартман со 1 спална соба /2 лица/ 178 250 313 357 411 357 313 250 178
апартман со 1 спална соба + дополнително легло /3 лица/ 193 270 338 385 444 385 338 270 193
апартман со 1 спална соба + дополнително легло /4 лица/ 242 340 426 485 559 485 426 340 242
2 возрасени + 2 деца (02-12.99) 178 250 313 357 411 357 313 250 178
3 возрасени +1 детe (02-12.99) 193 270 338 385 444 385 338 270 193

 

 

HVD Clubhotel MIRAMAR DELUXE 4*               UAI
DBL LANDSEITE DELUX (1+1/2+2/3+0)  01.06-10.06 11.06-19.06 20.06-09.07 10.07-27.08 28.08-03.09 04.09-11.09 12.09-30.09 01.10-10.10
п.п. DBL LANDSEITE DELUX  UAI 76 94 106 123 106 94 76 62
DBL LANDSEITE DELUX соба /2 лица/ 152 189 212 246 212 189 152 124
DBL LANDSEITE DELUX  + дополнително легло /3 лица/ 205 255 286 332 286 255 205 168
1 возрасен + 1 детe (02-12.99) 114 141 159 185 159 141 114 93
1 возрасен + 2 деца (02-12.99) 152 189 212 246 212 189 152 124
2 возрасни + 1 детe (02-12.99) 152 189 212 246 212 189 152 124
2 возрасни + 2 деца (02-12.99) 190 236 265 308 265 236 190 155
DBL MEERBLICK DELUX соба (2/2+2/3+0)  01.06-10.06 11.06-19.06 20.06-09.07 10.07-27.08 28.08-03.09 04.09-11.09 12.09-30.09 01.10-10.10
п.п. DBL MEERBLICK DELUX UAI 82 100 113 132 113 100 82 69
DBL MEERBLICK DELUX соба /2 лица/ 163 200 225 265 225 200 163 138
DBL MEERBLICK DELUX  + дополнително легло /3 лица/ 220 270 304 357 304 270 220 186
1 возрасен + 1 детe (02-12.99) N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A
1 возрасен + 2 деца (02-12.99) 163 200 225 265 225 200 163 138
2 возрасни + 1 детe (02-12.99) 163 200 225 265 225 200 163 138
2 возрасни + 2 деца (02-12.99) 204 250 282 331 282 250 204 173
фамилијарна соба LANDSEITE DELUX (2+2/4+2)  01.06-10.06 11.06-19.06 20.06-09.07 10.07-27.08 28.08-03.09 04.09-11.09 12.09-30.09 01.10-10.10
п.п. фамилијарна соба LANDSEITE DELUX  UAI 100 123 140 160 140 123 100 74
фамилијарна соба LANDSEITE DELUX  соба /4 лица/ 370 455 519 591 519 455 370 272
фамилијарна соба LANDSEITE DELUX  + дополнително легло /5 лица/ 440 541 617 703 617 541 440 324
фамилијарна соба LANDSEITE DELUX  + 2 дополнителни легла /6 лица/ 510 628 716 815 716 628 510 375
2 возрасни + 2 деца (02-12.99) 300 369 421 480 421 369 300 221
2 возрасни + 3 деца (02-12.99) 350 431 491 559 491 431 350 258
2 возрасни + 4 деца (02-12.99) 400 492 561 639 561 492 400 294
3 возрасни + 1 детe (02-12.99) 350 431 491 559 491 431 350 258
3 возрасни + 2 деца (02-12.99) 400 492 561 639 561 492 400 294
3 возрасни + 3 деца (02-12.99) 450 554 631 719 631 554 450 331
4 возрасни + 1 детe (02-12.99) 420 517 589 671 589 517 420 309
4 возрасни + 2 деца (02-12.99) 470 578 659 751 659 578 470 346
SUITE соба со поглед кон морето (2+2/3+1/4+0)  01.06-10.06 11.06-19.06 20.06-09.07 10.07-27.08 28.08-03.09 04.09-11.09 12.09-30.09 01.10-10.10
п.п. SUITE со поглед кон морето UAI 112 137 154 176 154 137 112 83
изнајмување SUITE со поглед кон морето/2 лица/ 301 369 416 475 416 369 301 224
SUITE со поглед кон морето + дополнително легло /3 лица/ 301 369 416 475 416 369 301 224
SUITE со поглед кон морето + 2 дополнителни легла /4 лица/ 379 465 524 598 524 465 379 282
2 возрасни + 2 деца (02-12.99) 279 342 385 440 385 342 279 207
3 возрасни + 1 детe (02-12.99) 301 369 416 475 416 369 301 224

14 = 12; 7 = 6 за пристигнувања по 23.09.


Слични понуди

Aparthotel Aquamarine-1

Aparthotel Aquamarine-1

Локација: Хотелот се наоѓа на 1,5 км од центарот на градот и на 100м од плажата. Општи информации: рецепција, ресторан,лоби бар,  базен, детски клуб, паркинг,фитнес центар, фудбалско игралиште, приватна плажа. Сместување: сите соби се опремени согардеробер, клима, ТВ, фрижидер,  бесплатен Wi-Fi интернет конекција, некои имаат погле
Hotel Paraiso Beach

Hotel Paraiso Beach

Локација: Хотелот се наоѓа на првата линија на плажата на 200м од главната автобуска станица. Општи информации: рецепција, ресторан, лоби бар, бар кај базенот, базен, детски клуб, паркинг, приватна плажа, место за скара. Сместување: сите соби се опремени со клима, мини бар, кабелска ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет конекција, некои имаат тераса
Obzor Beach Resort

Obzor Beach Resort

Локација:. Ресортот е лоциран на првата линија на прекрасното црноморско крајбрежје. Општи информации: ресторан со најразлично мени, базен, базен за деца, сауна, парна бања, фитнес, мини маркет, продавница за подароци.  Сместување: . располага со апартмани со 1 спална соба, двоспални и апартмани со 3 спални кои се комплетно опремен
Aparthotel New Town

Aparthotel New Town

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на градот, плажата е на 150м. Општи информации: рецепција, традиционален ресторан, базен, паркинг. Сместување: апартманите се комлетно опремени со кујна со сите потребни кујнски работи како и микровална и тостер, клима уред, тераса, ТВ, интернет. Услуга: ноќевање.   New Town 3* RO S