logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


11 Октомври во Едипсос, Евиа - Бања на море


Информации за сместувањето

Држава: Екскурзии
Место: Грција

11 ОКТОМВРИ во ЕДИПСОС на островот ЕВИА – Бања на море

 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

1 Ден 10.10.2019. (четврток) Скопје - ЕВИА  Тргнување од Скопје во 23:30 часот од пред паркингот на хотел „Русија“. Патување преку преминот Богородица низ Грција со кратки попатни застанувања за одмор. 

2 Ден 11.10.2019 (петок ) ЕДИПСОС  Во утринските часови пристигнување во местото Глифа. Качување на траект. Возењето на тректот трае 30 минути. Симнување во местото Agiokampos. Продолжување на патувањето за Edipsos. Сместување на групата во хотелот „ ЕЛИАНА. Краток одмор. Запознавање со местото. Слободно време. Можност за користење на термалните извори во морето или некој од хотелските базени. Ноќевање.

3 Ден 12.10.2019. ( сабота) ЕДИПСОС - Манастир Св. Давид - ЕДИПСОС Факултативна посета на манастирот Св.Давид и водопадите во неговата околина. Можност за земање на света вода. Враќање во Едипсос со можност за користење на базените со мимерална вода или геизерите и водопадот со минерална вода во самото море. Факултативна Грчка Вечера. Ноќевање.

4 Ден 13.10.2018. (недела) ЕДИПСОС - СКОПЈЕ  Слободно претпладне. Напуштање на хотелот и заминување за Скопје со попатни застанувања за одмор. Пристигање во Скопје во вечерните часови.


 
 ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 79€ (4900 ден) 
 
 Цената на аранжманот опфаќа: 

 • превоз со високотуристички автобус 
 • сместување во хотелот Елиана во двокреветни и трокреветни соби
 • траектот на релација Глифа – Агиокампос - Глифа                                                      
 • услугите на придружниците на групата и преставниците на агенцијата за време на престојот 
 • трошоци за организација на патувањето

Доплата: 

 • доплата за 1/1 соба е 50 % од цената на аранжманот

 

Цената на аранжманот не опфаќа:  

 • факултативна посета на манастирот Св. Давид со посета на манастирскиот водопад  10€
 • патничко осигурување (задолжително)
 • Грчка Вечер со традиционална грчка музика и традиционална храна и пијалоци. 

 

 

НАПОМЕНА:

 • За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 40 патници;
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А. Солвекс Травел

 


Слични понуди

КРСТАРЕЊЕ ПО РЕКАТА НИЛ и екскурзија до КАИРО и АЛЕКСАНДРИJA

КРСТАРЕЊЕ ПО РЕКАТА НИЛ и екскурзија до КАИРО и АЛЕКСАНДРИJA

Софија – Хургада – Асуан –Храмот на Ком Омбо – Едфу – Луксор – Каиро – Александриja – Каиро – Софија   ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден: Софија-Хургада Поаѓање од Терминал 1 на аеродромот во Софија во 8:00 ч. за Хургада со директен чартер лет на авиокомпанијата "BH Air". Слетување на аеродромот
ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „CITRUS HIKKADUWA“

ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „CITRUS HIKKADUWA“

  ОДМОР НА ОСТРОВОТ ШРИ ЛАНКА ВО ХОТЕЛ „CITRUS HIKKADUWA“   Софија - Доха - Коломбо - Доха - Софија     ДЕН 1.   Поаѓање во 17:25 ч. од аеродромот во Софија за Доха со лет на авиокомпанија "Qatar Airlines". Пристигнување на аеродромот во Доха во 23:00 ч. Поаѓање за Коломбо во 00:55 ч. со лет на авиокомпа
Најдоброто од Италија

Најдоброто од Италија

Софија – Милано – Џенова – Пиза – Фиренца – Сиена – Орвието – Рим – Софија ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден Софија - Милано Поаѓање од аеродромот во Софија (Терминал 1) во 07:40 ч. со директен лет на авио компанијата "Wizz Air" до Бергамо. Слетување на аеродромот "Il Caravaggio" во 08:45 ч. Трансфер до Ми