logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Vila ANETA - Ипсос


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Крф - Апартмани

Villa Aneta е објект за престој лоциран веднаш до веќе познатата вила Марилена. Формирајќи правоаголник кој го заокружува базенот на споменатата вила од спротивната страна, објектот Анета го надополнува капацитетот за сместување, на веќе прифатениот објект од минатата година. Близината на широката улица која води до плажата на Ипсос, како и блиските вонпансионски содржини од ресторани и продавници, го надополнуваат првичниот впечаток за одличната локација. Скромните но коректно средени студија, сепак и оваа куќа ја издвојуваат како добар избор за престој и одмор. Сите студија имаат соодветен мебел и инвентар, а секако и безжичен интернет.

 

КРФ

наем

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

17

24

1

10

19

28

6

15

24

2

9

(7 или 9 ноќевања)

ноќевања

7

7

9

9

9

9

9

9

9

7

7

ANETA "B"

STD 1/2 (2 лица)

163

179

253

279

306

328

328

328

273

177

148

Ипсос

до 30.Април

155

171

236

260

285

306

306

306

254

169

141

 

APT1B 2/2 (4 лица)

244

269

380

418

459

492

492

492

410

266

222

 

до 30.Април

232

256

354

389

427

458

458

458

382

253

211

 

 

-Цените се однесуваат за наем на студио, за 7/9 ноќевања (без превоз).

-Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD).

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидeниот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години.

-За уплата на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме од 10% на втората смена.

-Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата).

-Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).

-Задолжително патничко осигурување (за лица до 65 год.).

-Доплата за превоз (за корисници на аранжмани): (автобус и брод) возрасни 70 € ; деца од 2 до 12 год. 50 €.


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето