logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Vila VEMARA CLUB zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Бјала

Локација: Се наоѓа на 300 метри од плажата. Лоциран е во рамките на границите на археолошкиот комплекс каде има остатоци на античка населба и е пронајдена и винарската визба стара повеќе од 2000 години.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, скај бар, бар покрај базенот, сеф, основен ресторан, a la carte рибен панорамски ресторан, хемиско чистење, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило со туш/када, козметички сет, фен, тераса.

Услуга: all inclusive.

Спорт и забава:  3 надворешни базени, скара, пин-понг,тениски терен,  шаџ, карти, мини фудбал, водна топка во базенот, одбојка, кошарка, водна гимнастика, аеробик, фитнес центар, сауна, масажа, анимација за деца, детска дискотека дневна спортска анимација и игри. 

 

 

Villa Vemara Club 3*         ALL
DBL соба со поглед кон парк (2/2+2/3)  31.05-15.06 16.06-09.07 10.07-23.08 24.08-07.09 08.09-31.10
п.п. DBL соба со поглед кон парк ALL 28 35 48 35 28
SGL соба со поглед кон парк 42 52 72 52 42
DBL соба со поглед кон парк  56 69 95 69 56
DBL соба со поглед кон парк + дополнително легло  79 97 134 97 79
1 возрасен + 1 детe (02-12,99) 42 52 72 52 42
1 возрасни + 2 деца (02-12,99) 56 69 95 69 56
1 возрасни + 3 деца (02-12,99) 70 86 119 86 70
2 возрасни + 1 детe (02-12,99) 56 69 95 69 56
2 возрасни + 2 деца (02-12,99) 70 86 119 86 70
DBL соба со поглед кон морето (2/2+2/3)  31.05-15.06 16.06-09.07 10.07-23.08 24.08-07.09 08.09-31.10
п.п. DBL соба со поглед кон морето ALL 30 37 50 37 30
SGL соба со поглед кон морето 46 55 75 55 46
DBL соба со поглед кон морето 61 74 100 74 61
DBL соба со поглед кон морето + дополнително легло  85 103 140 103 85
1 возрасни + 1 детe (02-12,99) 46 55 75 55 46
1 возрасни + 2 деца (02-12,99) 61 74 100 74 61
1 возрасни + 3 деца (02-12,99) 76 92 125 92 76
2 возрасни + 1 детe (02-12,99) 61 74 100 74 61
2 возрасни + 2 деца (02-12,99) 76 92 125 92 76
апартман со 2 спални со поглед кон морето (4/4+2)  31.05-15.06 16.06-09.07 10.07-23.08 24.08-07.09 08.09-31.10
п.п. апартман со 2 спалнисо поглед кон морето ALL 25 30 43 30 25
изнајмување апартман со 2 спални со поглед кон морето /4 лица/ 99 120 173 120 99
апартман со 2 спални со поглед кон морето + дополнително легло /5 лица/ 119 144 207 144 119
апартман со 2 спални со поглед кон морето + 2 дополнително легло /6 лица/ 138 167 242 167 138
4 возрасни + 1 детe (02-12,99) 106 129 185 129 106
4 возрасни + 2 деца (02-12,99) 119 144 207 144 119
4 возрасни + 1 возрасниs + 1 детe (02-12,99) 126 152 220 152 126
Вила со 4 спални со поглед кон морето (6/8+2/10)  31.05-15.06 16.06-09.07 10.07-23.08 24.08-07.09 08.09-31.10
п.п. Вила со 4 спални со поглед кон морето ALL 25 30 43 30 25
изнајмување Вила со 4 спални со поглед кон морето /6 лица/ 148 179 259 179 148
изнајмување Вила со 4 спални со поглед кон морето /7 лица/ 173 209 302 209 173
изнајмување Вила со 4 спални со поглед кон морето /8 лица/ 198 239 345 239 198
Вила со 4 спални со поглед кон морето + дополнително легло /9 лица/ 218 263 380 263 218
Вила со 4 спални со поглед кон морето + 2 дополнителни легла /10 лица/ 237 287 414 287 237
6 возрасни + 1 детe (02-12,99) 156 188 272 188 156
6 возрасни + 2 деца (02-12,99) 168 203 293 203 168
6 возрасни + 3 деца (02-12,99) 180 218 315 218 180
7 возрасни + 1 детe (02-12,99) 185 224 323 224 185
7 возрасни + 2 деца (02-12,99) 198 239 345 239 198
7 возрасни + 3 деца (02-12,99) 210 224 323 224 185
8 возрасни + 1 детe (02-12,99) 210 254 367 254 210
8 возрасни + 2 деца (02-12,99) 223 269 388 269 223
8 возрасни + 1 возрасни + 1 детe (02-12,99) 230 278 401 278 230

1 гратис ноќевање за резервации со престој од 7 до 13 ноќевања со пристигнување до 20.06 и по 07.09.

2 гратис ноќевања за резервации со престој од 14 до 20 ноќевања со пристигнување до 20.06 и по 07.09.


15% попуст од цената за резервации направени до 30.04. и 100% платени до 10.05.


Слични понуди

Hotel BYALA BEACH RESORT

Hotel BYALA BEACH RESORT

Локација: Се наоѓа на 50 метри од плажата.  Општи информации: Хотелот поседува 125 соби, рецепција, ресторан, 2 бара, менувачница, 2 мини-маркета, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило со туш/када, козметички сет, фен, тераса. Услуга: All inclusive. Спорт и заба
Hotel VEMARA CLUB

Hotel VEMARA CLUB

Локација: Се наоѓа на 300 метри од плажата. Лоциран е во рамките на границите на археолошкиот комплекс каде има остатоци на античка населба и е пронајдена и винарската визба стара повеќе од 2000 години. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, скај бар, бар покрај базенот, сеф, основен ресторан, a la ca
Aparthotel BYALA HOME COMPLEX

Aparthotel BYALA HOME COMPLEX

Локација: Се наоѓа во центарот на градот, на 800 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 24 соби, рецепција, лоби-бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило со туш/када, козметички сет, фен, тераса. Услуга: Само сместување.     Byala Ho
Aparthotel SILVER BEACH RESORT

Aparthotel SILVER BEACH RESORT

Локација: Се наоѓа на 50 метри од плажата.  Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, бар, мини-маркет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило со туш/када, козметички сет, фен, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек. Спорт и забава:&nbs